RX 570 marka ve model önerisi

Bu arada Rx570 aldıktan sonra undervolt yapıp daha düşük sıcaklıklarla daha güzel bir oyun keyfi alabilirsin. Ben şahsen RX580 imde -25 volt düşürüp küçük bir oc yaptım ve 70 dereceden 60 derecelere düştü ve fpsim 5/10 arttı.

AMD kartlarında genelde en optimize ve performanslı kartları sapphire şirketi yapıyor o yüzden markayı sapphire seçebilirsini. Gelelim diğer konuya 4gb vram ileride (1,2 sene sonra) yetmiyebilir o yüzden Rx 570 8gb alabilirsiniz.
Bence GTX 1050ti dan geçmek mantıklı olur çünkü %20-30 fps artışı görürsünüz ama oyundan oyuna değişir. Bu arada işlemciniz nedir?
RX 570 orta seviye bir kart. 2 sene sonra yüksek Vram isteyen oyunlarda yetersiz kalacaktır.

AMD kartlarında genelde en optimize ve performanslı kartları sapphire şirketi yapıyor o yüzden markayı sapphire seçebilirsini. Gelelim diğer konuya 4gb vram ileride (1,2 sene sonra) yetmiyebilir o yüzden Rx 570 8gb alabilirsiniz.
Bence GTX 1050ti dan geçmek mantıklı olur çünkü %20-30 fps artışı görürsünüz ama oyundan oyuna değişir. Bu arada işlemciniz nedir?
İşlemcim Ryzen 5 1500X

Anlamadım arkadaşa 8gb vram olan modelini önerdim ney yetmiyecek 8gb ın
RX 570 orta seviye bir ekran kartı. Günümüz oyunlarını 1080P 60 Fps şeklinde çalıştırabilir. İleride 8 GB Vram pek işine yaramayacak. Çünkü kartın gücü oyunları yüksek ayarlarda çalıştıramayacak. RX 570 8 GB yerine RX 580 4 GB almak daha iyi. 580 içerisindeki gpu daha güçlü.

O zaman RX 580 4GB olduğunda yine sıkıntı çıkarıcak. En iyisi para biriktirip yeni navileri beklemek. Bende şuan RTX 2070 almayı düşünüyorum ama beklicem.
Maalesef ülkemizde dolar kuru yüzünden 200-250 dolarlık ekran kartlarını çok iyi sanıyoruz. Yaza doğru AMD Navi Ekran kartları çıkacak. Bende bekliyorum açıkçası.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı