RX 570 masaüstünde 300 MHz çalışıyor

karaliovski

Hectopat
Arkadaşlar, GPU-Z programından ekran kartı bellek ve frekans hızlarına baktıgımda frekans hızının 1244, bellek hızının 1500 olduğu gözüküyor. Ama ben oyuna girdiğim zaman ya da masaüstünde dolaşırken ekran kartı değerlerine baktığım zaman 300, maksimum 400 hızlarına çıkıyor. Acaba ekran kartı arızalı olma ihtimali var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilmiyorsam ekran kartı kendini ihtiyacına göre ayarlıyor şey de görmüştüm RX580'in fanları çalışmıyor du çok fazla sıcak olmadıgında. Normaldir büyük ihtimalle.

Arkadaşlar, GPU-Z programından ekran kartı bellek ve frekans hızlarına baktıgımda frekans hızının 1244, bellek hızının 1500 olduğu gözüküyor. Ama ben oyuna girdiğim zaman ya da masaüstünde dolaşırken ekran kartı değerlerine baktığım zaman 300, maksimum 400 hızlarına çıkıyor. Acaba ekran kartı arızalı olma ihtimali var mı?
Bendede aynı ekran kartı var aynı şekilde çalışıyor endişelenmene gerek yok yani.
NOT: Masaüstündeyken 300mhz çalışıyor oyundayken aynı değil sanırım ama emin değilim.

Yük altındayken 300mhz'deyse normal değil. Boştayken 300mhz'de ise normal.

Geri
Yukarı