Çözüldü RX 570 "No Signal" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

babayigit60

Kilopat
Daha fazla  
Kasamın yan kapağı hafif çıkıntı onu takayım diyordum PC de o sırada açıktı ilk başta PC dondu imleç falan hareket etmiyordu kapatıp açtım ilk başta yeşil düz ekran geldi sonra No Signal dedi. Kabloyu farklı PC de denedim açıldı. Sizce ekran kartımda nasıl bir sorun var?

Sistemim:
  • i7 3770.
  • 16 GB RAM
  • RX 570 4 GB MSI Armor modeli
  • 350W PSU.

Kasamın yan kapağı hafif çıkıntı onu takayım diyordum PC de o sırada açıktı ilk başta PC dondu imleç falan hareket etmiyordu kapatıp açtım ilk başta yeşil düz ekran geldi sonra no Signal dedi. Kabloyu farklı PC de denedim açıldı. Sizce ekran kartımda nasıl bir sorun var?

Sistemim:
  • i7 3770.
  • 16 GB RAM.
  • RX 570 4 GB MSI Armor modeli.
  • 350W PSU.

Ekran kartı yerinden oynamış olabilir.
Sistem açıkken kasa kesinlikle hareket ettirilmemeli.

Piyasadaki ekran kartlarının fanları çok ağır o sebeple en ufak sarsıntıda sallanarak anakarta zarar verebilir.

Ekran kartını sök tak yapın.

Ekran kartı yerinden oynamış olabilir.
Sistem açıkken kasa kesinlikle hareket ettirilmemeli.

Piyasadaki ekran kartlarının fanları çok ağır o sebeple en ufak sarsıntıda sallanarak anakarta zarar verebilir.

Ekran kartını sök tak yapın.
Sök tak yaptım gene aynı birazdan tekrar denicem
Bilgisayar çalışırken klavye üzerindeki "Numlock,Scrollock,Capslock" ışıkları yanıyor mu?
Evet yanıyor

Abimin bilgisayarına takıp deneyeceğim. Sizce sorun tam olarak ne ve yaptırmak istesem kaça patlar
Sorunun tam olarak ne olduğunu anlayamadım ama tahminimce PCI yuvasından çünkü başıma aynı sorun gelmişti. 😔
(MSI Z170 Pro ile RX480 kullanırken ekran kartının üstündeki tozu alırken başıma geldi. Yuvadaki bir pin içine göçmüştü, sadece bir pin 🥲)

Yeni konular

Geri
Yukarı