RX 570 OC Degrasyon

Makaleler
16
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Web Yazılım
Arkadaşlar merhaba,

RX 570 OC bir şekilde kullanıyorum, ancak kart 10 dakika sonra kademeli olarak Mhz kısıyor.

1500 Mhz/2150 Mhz/+50 güç sınırı/+100 Voltaj

79-80 derece gibi çalışıyor ancak bu sıcaklıklar normal diye yorumluyorum. Ancak gene de degrasyon oluyor, ayrıca 1300 Mhz'ye çekince de degrasyona giriyor. Ve bu da oyun içinde 10 FPS gibi bir düşüş yaşatıyor bana. Eskiden 160W çekebiliyordu kart ve kendini kısmıyordu.

Adsız.png

@Sir Benjamin
@kino

OC'yi biraz abartmışsınız kartın sınırlarını ciddi ciddi zorluyorsunuz ben RX 580 ile o değerlere tam ulaşamıyorum. Tavsiyem voltajı 75 güç limitini 35 yapmanız ve 1450 MHz Core Clock ve 2000 MHz Memory Clock'a getirmenizdir.

Hotspot nasıl gidiyor? Overclocku bir kademe düşür, sen en üst sınırda yapıyorsun.
Şöyle bir sıkıntı var ki Hotspot göremiyorum. Ne GPU-Z'de ne de HWInfo'da yazmıyor.

Adsız.png

(Yükte)
Hocam beslemelerden biri kısa devre olmuş olabilir. Kart çalışır fakat yeterince güç çekemez.
Buna pek ihtimal vermiyorum hocam, 79 dereceye gelince yapıyor çünkü.
Bende RX570 kullanıyorum 79 o kartın sınırı 79 sonrası güç kesiyor yani mhz olarak kısıyor.
Bu doğru olabilir. Kışın sıcaklık düşük olduğu için, hiç degrasyon görmedim.
OC'yi biraz abartmışsınız kartın sınırlarını ciddi ciddi zorluyorsunuz ben RX 580 ile o değerlere tam ulaşamıyorum. Tavsiyem aynı voltaj ve güç ayarıyla 1450 MHz Core Clock ve 2000 MHz Memory Clock'a getirmenizdir.
Evet, aslında bu seviyede kullanıyordum. Ancak getirisi çok büyük olduğu için 3-4 aydır şu anki şekilde kullanıyordum sistemi, degrasyon yapana kadar.

+50 güç sınırı watt değerinden mi % değerinden mi? Her iki türlü de fazla, bunu yaptıktan sonra ekstra bir OC yapmaya gerek yok zaten.

Bana throttle oluyor gibi de geldi, ekran kartının içinde de sonuçta güç besleme var. Yetersiz gelmesi kaynaklı olabilir, güç sınırını kısmak iyi olur.

Geri
Yukarı