RX 570 Oyun Sırasında Ekran Gidip Geliyor

Fanthal

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Programcı-Bilgisayar Mühendisliği okuyor
  1. Ekran kartı: MSI RX570 Armor 4 GB OC
  2. İşlemci: İ5 4460
  3. RAM: 8 GB 1600MHZ DDR3
  4. Anakart: MSI H81M-P33
  5. Monitör: 2 tane 21, inç
  6. PSU: CM RS500-PCAP i3 500W (4 sene oluyor alalı)
Ekran kartını alalı 1-1.5 aya anca oluyor ilk testlerimde hiçbir sıkıntım yoktu. İş güç falan falan derken anca adam akıllı oyun oynama kararı aldım ancak oyuna girerken ya da oyun sırasında bilgisayara sanki bir cihaz takıp çıkarıyormuşum gibi ses geliyor ve ekran kıpırdayıp duruyor. Yani ekran gidip geliyor. Bazen bilgisayar takılıyor reset atmak zorunda kalıyorum. Normal kullanımda hiçbir sorunum yok.
Acaba sorunum nedir? Ne gibi işlem yapmam gerekiyor? PSU mu yetmiyor? Yoksa farklı bir sorun mu var? Daha önce başına gelmiş olan ya da bir yerde okumuş görmüş olan var mı? Yardımcı olur musunuz?

Aynen, oradaki rehbere uyarak sildim. Hatta ikinci monitörün görüntüsü ve masaüstünde sağ tıkladığımda ekran kartı driver sistemi kalktı. BIOS güncellemesini yaptım tekrar denedim. Sıkıntıyı fark ettim. Sanırım RAM yetmeme sorunu varmış. Çünkü PUBG ayarlar sayfasında bekledim yan mönitörde video açmıştım o zaman yapmaya başladı. Görev yöneticisini açtım değerleri bakarken birden mavi ekran verdi. Tekrar açtım bekledim bu sefer sorunsuz çalışıyor, ekranda dalgalanma olmuyor.

Arkadaşa katılıyorum RAM den değildir. Board power limitini söyler misin. Belki 120 W olması gereken yerde daha az bir değer gösterme ihtimali var. O zaman büyük ihtimalle PSU yüzünden bu sorunlarla karşılaşıyorsun.

Nasıl yapacam onu?
Neyse ya çok kurcalamak istemiyorum şu anda hiç PUBG ye giremiyorum girince direk ekran gidiyor hiç bir şey açık değil ne olduğunu anlamadım yarın bi güzel format atacam kartları kabloları güzelce tekrar takacam kontrol edecem bakalım bi o zaman ne olacak. Teşekkürler hepinize olmadı artık PSU alacam bir tane yeni

Nasıl yapacam onu?
Neyse ya çok kurcalamak istemiyorum şu anda hiç PUBG ye giremiyorum girince direk ekran gidiyor hiç bir şey açık değil ne olduğunu anlamadım yarın bi güzel format atacam kartları kabloları güzelce tekrar takacam kontrol edecem bakalım bi o zaman ne olacak. Teşekkürler hepinize olmadı artık PSU alacam bir tane yeni
Radeon ayarından global ayarlara gelerek wattman ayarından yapabilirsin. Power limit 0 dadır onu -20 ye çek. Bence bir yap düzelirse sorunu anlamış olursun güç kaynağı alırsın. Hemde korkacak bir şey yok. Sonuçta gücü düşürüyorsun.

-50 yapıp video ve PUBG açtım yine aynısını yaptı. Önceden yoktu böyle birşey windows update yaptım geçen belki ondan olmuştur sürüm değişti çünkü. O yüzden yarın bi format atacam. Ama az çok işe yarıyor. Önceden açınca menüde patlıyordu ama şimdi açılıyor biraz oynuyorum bazen yere inince bazende ölünce hatayı veriyor. Ama büyük olasılıkla PSU gibi bu sorun bilemiyorum şu anda. Yarın formattan sonra anlarız artık.

-50 yapıp video ve PUBG açtım yine aynısını yaptı. Önceden yoktu böyle birşey windows update yaptım geçen belki ondan olmuştur sürüm değişti çünkü. O yüzden yarın bi format atacam. Ama az çok işe yarıyor. Önceden açınca menüde patlıyordu ama şimdi açılıyor biraz oynuyorum bazen yere inince bazende ölünce hatayı veriyor. Ama büyük olasılıkla PSU gibi bu sorun bilemiyorum şu anda. Yarın formattan sonra anlarız artık.
Umarım düzeltiriz. Bende çok sık olmuyor. Ama rahatsız edici tam oyunun ortasında gidiyor. Senin güç kaynağın 80 plus mıydı yoksa düzmü.

Düzdü galiba CMP-350 MidT ATX kasası var bende onla beraber gelen PSU bu. Birde çok eski normal yani yapması bede 8 pin de yok. Bu 4'lü beyaz uçlardan 2 tanesini dönüştüren uç aldım onu kullanıyorum. Yani her şeyden olabilir :D :D
Bu kullandığım parça => US $2.48 11% OFF|Bilgisayar ve Ofis'ten Bilgisayar Kabloları ve Konnektörleri'de 6 inç 2 x Molex 4 pin 8 Pin PCI Express Video Kartı Pci e ATX PSU Güç dönüştürücü kablosu Molex Pcie 8 pin Adaptörü Aliexpress.com'da | Alibaba Grup

Yeni konular

Geri
Yukarı