RX 570 oyunlarda GPU kullanımı aniden düşüyor

Kdr454

Hectopat
Yer
TR
Daha fazla  
Merhaba.
GPU kullanımı aniden düşüyor ama FPS düşmüyor ayrıca voltaj değerleri de düşmüyor, ısılar normal.
XFX RX570 ve R5 1600 AF, Vengeance 8x2 3200MHz RAM.
Değerleri ölçerken, Afterburner ve AMD'nin kendi ölçüm programı ile yaptım kontrolleri, ikisinde de sonuç aynı.%99 iken %1,%0,%20,%40 gibi durumlara düşüyor ama dediğim gibi FPS ve voltajlar düşmüyor.
Ayrıca örneğin GTA Online'da grafikler normal-High arası ama FPS 50-70 civarında hep.
Özellikle hızlanınca 40 oluyor. Bir sıkıntı var çünkü, ben GTX 1050 ile bile bu kadar düşük FPS almıyordum.
AMD'nin kendi ölçüm programı dediğim şeyi fotoğraflara ekledim.(Oradaki değerlere bakmayın onlar boşta, masaüstü değerleri)

Dosya Ekleri

• 1609683571761.png
    1609683571761.png
    24,1 KB · Görüntüleme: 65
Son düzenleyen: Moderatör:
AMD sürücüsünün kendi programı adam akıllı kullanımı göstermiyor, voltaj ve FPS düşmüyorsa sıkıntı yok, Afterburner'da bir ayarı değiştirdiğinizde de öyle dalgalanıyormuş gibi gözükür ama olmaz, program doğru düzgün okuyamıyor, bu arada GTA Online CPU seven bir oyun GTX 1060'ın da olsa RX 570'inde olsa güçlü bir CPU'un olmadığı sürece hangi ayara hangi çözünürlüğe alırsan al aynı FPS'i alırsın, belki çözünürlüğü yükseltelerek FPS yükseltebilirsin.

AMD sürücüsünün kendi programı adam akıllı kullanımı göstermiyor, voltaj ve FPS düşmüyorsa sıkıntı yok, Afterburner'da bir ayarı değiştirdiğinizde de öyle dalgalanıyormuş gibi gözükür ama olmaz, program doğru düzgün okuyamıyor, bu arada GTA Online CPU seven bir oyun GTX 1060'ın da olsa RX 570'inde olsa güçlü bir CPU'un olmadığı sürece hangi ayara hangi çözünürlüğe alırsan al aynı FPS'i alırsın, belki çözünürlüğü yükseltelerek FPS yükseltebilirsin.
Tamamdır saol. Çözünürlüğüm 1080P 144Hz.

Geri
Yukarı