RX 570 oyunlarda kapanıyor

MemoliKoli

Picopat
Daha fazla  
RX 570 4 GB kullanıyorum Witcher oynarken hiç kapanmıyor. LoL oynarken 2. dakikada kapanıyor sorgusuz.
Valorant'da ise çok nadir. Bunun sebebi nedir? Driver sürümüm 20.4.2 ve gerçekten canımı sıkmaya başladı.
WattMan değil WattMan'de hata geliyor fakat bende gelmiyor. Direkt donup kapanıyor. LoL'de çok oluyor diğer oyunlarda olmuyor denecek kadar az.

PSU yetersiz. En az 600W alın. Marka olarak da SilverStone, FSP, Seasonic, High Power ve Power Boost (!) markalarına bakabilirsiniz.
Sakın sürprizbozanı açmamazlık etmeyin.

PSU'yu zaten değiştiririm gözüyle almıştım.
Fakat zaten +80 olduğunu falan söylüyorlardı.
Zaten 5 aya kalmaz çoğu donanımımı değiştireceğim.
İşlemcim ve PSU başta olmak üzere lakin eğer böyle bir ekran kartı sıkıntısı var ise ilk ondan başlıyayım.
Az önce de söylediğim gibi benimle aynı donanıma sahip bir kardeşim var. Onda zerre sıkıntı yok her oyunu oynuyor kapana açılma sıkıntısı yok. Aynı ekran kartı driver sürümü aynı ekran kartı.
Bir ondan fazla BIOS'u güncelledim kendi bilgisayarım için hepsi bu.

30 dakikalık OCCT sona erdi ve kapanmadı.
FurMark'ı da yaptım üstteki çubuk doldu onda da sıkıntı yok.
Benim anlamadığım benimle aynı bilgisayara sahip kardeşim var. Onda bir sıkıntı yok.
Ben BIOS'umu güncelledim bir ondan fazla olarak. Ekran kartı sürümlerimiz dahil bütün donanımlarımız aynı. BIOS güncellemesi sorun yaratır mı?

Hayır.
Yaratsa direk PC açılmaz ya da çok kötü sıkıntılar olur.
Bütün yazılımları DDU ile silip tekrar yükle kanka.

PSU'yu zaten değiştiririm gözüyle almıştım.
Fakat zaten +80 olduğunu falan söylüyorlardı.
Zaten 5 aya kalmaz çoğu donanımımı değiştireceğim.
İşlemcim ve PSU başta olmak üzere lakin eğer böyle bir ekran kartı sıkıntısı var ise ilk ondan başlıyayım.
Az önce de söylediğim gibi benimle aynı donanıma sahip bir kardeşim var. Onda zerre sıkıntı yok her oyunu oynuyor kapana açılma sıkıntısı yok. Aynı ekran kartı driver sürümü aynı ekran kartı.
Bir ondan fazla BIOS'u güncelledim kendi bilgisayarım için hepsi bu.

Benim de 1 ay önce kapanma sıkıntım vardı.
Kardeşimde aynı PC var.
Driverları silip yükledim düzeldi. Akıyor PC maşallah.
Benim de ekran kartım AMD :)
Biraz sorunlu biliyorsun.

Hayır.
Yaratsa direk PC açılmaz ya da çok kötü sıkıntılar olur.
Bütün yazılımları DDU ile silip tekrar yükle kanka.

Bunuda bu yazıyı yazmadan önce bilgisayarı sıfırlayarak yaptım zaten. Bu konuyu açmamdan yaklaşık 5 dakika önce bilgisayarı sıfırlayıp temiz kurulum gerçekleştirdim.
Gerçekten bahtımı...

Bunuda bu yazıyı yazmadan önce bilgisayarı sıfırlayarak yaptım zaten. Bu konuyu açmamdan yaklaşık 5 dakika önce bilgisayarı sıfırlayıp temiz kurulum gerçekleştirdim.

Tamam aynı işlemi tekrar yap.
Bana da oldu 2 kere.
Biri kardeşimin PC'de biri benim ki.
Windows'u formatlayip, BIOS güncelleyip, driverları sıfır kurmama rahmen devam etti.
Tekrar yaptım driver sildim ve kurdum Düzeldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı