RX 570 oyunlarda performans sorunu

Japonky

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Anestezist
Yaklaşık 1 hafta önce bilgisayar topladım fiyatı 3500 TL.

Ekran Kartı: MSI RX570 8GB OC
Anakart: Asus Prime A320M-K
İşlemci: Ryzen 3 2200G
RAM: Corsair Vengeance 8GB 2400MHz
SSD: Samsung 250GB 860 EVO
Kasa: Frisby GC-9250G GAMEMAX RAPTOR 650W

Heaven Benchmark ile yaptığım testte:

Quality: Ultra
Tesellation: Extreme
Skorum: 1733 FPS: 70
RX 570 skorları 2468'den başlamakta.

Ayriyeten PUBG'de düşük ayarlar 1600x900 ayarlarında 60 - 80 FPS alıyorum. Crysis 3te düşük 1600x900 ayarlarda sinematik sırasında ve bazı oyun içi yerlerde FPS düşüşleri yaşıyorum.

Ekran kartında herhangi bir sorun var mıdır? FPS'ler bana düşük geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Report.htm - Aida64 Extreme tarama raporu.
İlk olarak tavsiye etmediğin ne varsa kullanıyorsunuz. Bu sistemin doğru çalışması zor zaten.
ASC kullanmayın, Eset tavsiye etmediğim AV içindedir, Sürücü bulucu kullanmayın diyoruz kullanmışsınız kullanmayın.
RS5 sorunlu olduğunu da birkaç yerde yazmıştım. Format atın RS4 olarak. Yukarıdaki yazdıklarımı da unutmayın.

İlk olarak tavsiye etmediğin ne varsa kullanıyorsunuz. Bu sistemin doğru çalışması zor zaten.
ASC kullanmayın, Eset tavsiye etmediğim AV içindedir, Sürücü bulucu kullanmayın diyoruz kullanmışsınız kullanmayın.
RS5 sorunlu olduğunu da birkaç yerde yazmıştım. Format atın RS4 olarak. Yukarıdaki yazdıklarımı da unutmayın.
Çok teşekkür ediyorum. Şimdi bilgisayara format atacağım önereceğiniz bir şeyler var mı? Crysis 3 oyununda GPU %0 kullanımda 50 FPS (Sadece bir bölümde) diğer sahneler ve bölümlerde GPU kullanımı %95'in altına %10-%50'lere fazlasıyla inip duruyor ve sinematiklerde 20-30 FPS alıyorum. Format sonrası önerebileceğiniz veya test edip size sunabileceğim programlar var mı? Ben USB bellekten format atıyorum otomatik olarak RS5 kuruyor sanırsam bunu nasıl RS4 olarak kuracağım.

Son düzenleme:
Ben oyunla ilgili bir öneri yapmadım sistem düzgün yapılandırılmazsa bir sürü sorun çıkar ve bu sorunlar oyun dahil birçok yere etkisi olur. Sistem düzgün çalışırsa diğer işlemlerde düzelecektir.

RS4'ü 1803 Windows 10 diye aratıp bulabilirsiniz.

Ben oyunla ilgili bir öneri yapmadım sistem düzgün yapılandırılmazsa bir sürü sorun çıkar ve bu sorunlar oyun dahil birçok yere etkisi olur. Sistem düzgün çalışırsa diğer işlemlerde düzelecektir.

RS4'ü 1803 Windows 10 diye aratıp bulabilirsiniz.
RS4'ü arattığım zaman başka sitelerde ISO dosyaları olarak çıkıyor sitelere güvenip indirebilir miyim? Format sonrası önereceğiniz programları söyleyebilir misiniz aklınızdakileri. Hangi temizleme aracı hangi AV programı gibi ve oyunlar ile ilgili öneride bulunur musun GPU kullanımım dengesiz bir şekilde fakat FPS'de her hangi bir düşüş olmuyor. Ekran kartında her hangi bir sorun olabilir mi ? RAM frekansını arttırmalı mıyım? Teşekkürler.

Son düzenleme:
Onları format sonrası konu açıp sorabilirsiniz veya önceki yazılarımdan araştırabilirsiniz.

Bilindik siteler ise güvenilebilir.
Peki ya GPU kullanımı hakkında ne diyebilirsiniz ve RAM frekansı arttırmalı mıyım sorusuna. 1803 Windows 10 diye de arattığım zaman hiç bir ISO dosyası ile karşılaşmıyorum sadece Windows'un Media Tools aracı ile karşılaşıyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı