RX 570 Performans Artışı

humingbirdie

Hectopat
Makaleler
7
Ekran kartının normal BIOS değerleri çekirdek frekansı 1284MHz bellek frekansı 1750MHz. Undervolt ve fan ayarı yaparak kullanıyordum ve memnundum. Geçenlerde bir de sessiz BIOS'u denedim. Sessiz BIOS değerleri çekirdek frekansı 1120MHz bellek frekansı 2075MHz. Ben daha önce normal BIOS üzerinden bellek frekansını arttırmayı denemiştim ve performans artışı elde edemediğim gibi sıcaklıklar çok arttırmıştı. Bir de sessiz BIOS üzerinden çekirdek frekansını arttırmayı denedim ve çekirdek frekansını 1300MHz yaptım. Voltajı da 960MV yaptım. Fan ayarımda 70 derecede %50. Oyunda 70 dereceyi geçmiyor ortalama 65 derece. Normal BIOS'a göre yaklaşık 10FPS artış sağladım. Bunun sebebi de sessiz BIOS'da sadece bellek frekansı artmıyor aynı zamanda ona göre bellek zamanlaması da değiştiği için performans artışı sağlıyor. Ekran kartınızın markası ne olursa olsun denemenizi tavsiye ederim. Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Herkese iyi forumlar.

Kartın marka modeli nedir? Bende Sapphire Nitro+ 4GB'lik modeli var 1450MHz Core, 2150MHz Memory Clock kullanıyorum. Isı pek fazla artmıyor ve performans çok iyi sana da öneririm.

Stock voltaj 1150 sanırım.
Siz çekirdek frekansını baya yükseltmişsiniz. Ama çekirdek frekans artışı performansa pek etki etmiyor.
Kartın marka modeli nedir? Bende Sapphire Nitro+ 4GB'lik modeli var 1450MHz Core, 2150MHz Memory Clock kullanıyorum. Isı pek fazla artmıyor ve performans çok iyi sana da öneririm.
Sizin soğutma iyi olduğu için voltaj düşürmeden o frekanslara ulaşabiliyorsunuz.

Doğrudur dediğim gibi benim soğutma iyi olmadığı için ben o kadar yüksek çekirdek frekansına çıkamıyorum. Alırken arasında 50-100TL fark vardı keşke Nitro+ alsaydım. Tecrübeyle öğrendim.😢

Yeni konular

Geri
Yukarı