RX 570 PUBG düşük FPS

Yasineken

Centipat
Arkadaslar Steam PUBG ve emilatörde ciddi derecede kasma oluyor, FPS dusuyor.
Sistem:
Gigabyte'e RX570 4 GB 256 Bit
AMD Ryzen 3 1200
Anakart MSI B350M VD Plus
Corsair 2400MHZ Dual kit 8X2
SSD: WD Green 240GB
PSU: Gamepower 80 Plus 650 Watt

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun yüksek ihtimal ile yazılımsal, 940MX ekran kartından güncel driver kullandığımda sorun yaşıyordum. Belki kullandığın driver sorunlu olabilir. Bilgisayarda bulunan yazılımlarda oyun fpsini etkiler. Arkada çalışan uygulamalara bir göz at derim.

Arkadaslar Steam PUBG ve emilatörde ciddi derecede kasma oluyor, FPS dusuyor.
Sistem:
Gigabyte'e RX570 4 GB 256 Bit
AMD Ryzen 3 1200
Anakart MSI B350M VD Plus
Corsair 2400MHZ Dual kit 8X2
SSD: WD Green 240GB
PSU: Gamepower 80 Plus 650 Watt
Dostum Rx570 in yanında minimum ryzen 5 1400 olması gerekir ekran görüntüsünde belli olduğu gibi darboğaz yapmaktadır.

Darboğaz gibi birşey söz konusu değil isterseniz aynı işlemci farklı ekran kartı denesenizde aynı sorun mevcuttur PUBG Mobile bir Telefon oyunu Telefonlarda grafik işlemcisini güçlü yapmak yerine işlemciyi güçlü yaparlar tabi mantık ikende oyunların hepsi Telefonda işlemciye yüklenir zaten Telefon oyunlarını bilgisayarda açarsanız hep böyle bir sorun olur benim eski bilgisayarımda GT 730 ile i3 550 vardı bu arkadaşımız gibi sorun yaşıyodum hayla daha yaşıyorum o yüzden Telefon oyununu Bilgisayardan oynamak sağlıklı değildir kesinlike Darboğaz yok bu ikonik bir sorun.
Hocam darboğaz mevcut. 1200 gibi bir işlemci RX570 ekran kartını kaldıramaz. İsterseniz oyun testlerini inceleyin. Öte yandan ben PUBG'nin PC versiyonu için darboğaz var dedim. Hatta üstteki 2. yorumuma bakarsanız emülatörün sorun oluşturduğunu söyledim. Çünkü aynı sorun bende de var. Keşke diğer yorumumu okuyup cevap verseydiniz :(

Hocam darboğaz mevcut. 1200 gibi bir işlemci RX570 ekran kartını kaldıramaz. İsterseniz oyun testlerini inceleyin. Öte yandan ben PUBG'nin PC versiyonu için darboğaz var dedim. Hatta üstteki 2. yorumuma bakarsanız emülatörün sorun oluşturduğunu söyledim. Çünkü aynı sorun bende de var. Keşke diğer yorumumu okuyup cevap verseydiniz :(
Peki önerceniz işlemci varmi?
Peki önerceniz işlemci varmi?
Reyzen 5 ?

Darboğaz olmaz galiba.
Olmaz merak etme. 2600 çok güçlü bir işlemci. 2080'le bile kullanıyorlar.
Halihazırda ben de kullanıyorum.
En ucuz şurada var ama hiç yorum yok.
Şu da var, yorumlar genellikle olumlu.
İleride ekran kartı upgrade edersen çok güzel besleyebilecek işlemci.

Kusuruma bakma dostum okumamışım.
Zaten Ryzen 3 serisinde RX 570 kullanılacaksa 1300X yada 2300X kullanılmalı 2 si çok güçlü RX 590'ı gibi ekran kartından daha güçlü bir ekran kartını rahatlıkla besleyebiliyorlar.
Dostum Rx570 in yanında minimum ryzen 5 1400 olması gerekir ekran görüntüsünde belli olduğu gibi darboğaz yapmaktadır.
Ryzen 3 1300X rahatlıkla besleyebiliyor RX 570'i .

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı