RX 570 R3 3100 sistem reset atıyor

mars0009

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
R3 3100 CPU.
RX 570 GPU.
Corsair 8 GB 3000 MHz, apacer 8 GB 3000 MHz.
B450M H anakart.
500W Dark PSU.
Sistemim bu şekilde oyunlarda sürekli reset atıyor priz çoğaltıcıyı değiştirdim ama nafile. PSU'dan şüphe etmeye başladım. Parça değiştirmeden sorunun ne olduğunu öğrenme yolu var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok ihtimal var. Sadece oyunlarda mı yapıyor? Speccy indirip oyunu açın parçaların ısı değerlerine bir bakın. İşlemci ısınıyor olabilir. PSU da olabilir.

RAM'lerin CL değerleri aynı mı? Bir RAM'i çıkarıp öyle oyna muhtemelen sorun çözülür.

R3 3100 CPU.
RX 570 GPU.
B450M H anakart.
500W Dark PSU.
Sistemim bu şekilde oyunlarda sürekli reset atıyor priz çoğaltıcıyı değiştirdim ama nafile. PSU'dan şüphe etmeye başladım. Parça değiştirmeden sorunun ne olduğunu öğrenme yolu var mıdır?
RAM'leri tek tek takıp dene, Sistemi stres testine sok, ısı değerlerini kontrol et. Ben de PSU'dan şüphe etmiyor değilim.

R3 3100 CPU.
RX 570 GPU.
B450M H anakart.
500W Dark PSU.

Mavi ekran veriyor mu? Vermeden reset atıyorsa sorun PSU da olabilir. RAM'lerin uyumsuz dahi olsa çok nadir mavi ekran vermeden reset atıyor tecrübe edindiğim kadarıyla.

Çok ihtimal var. Sadece oyunlarda mı yapıyor? Speccy indirip oyunu açın parçaların ısı değerlerine bir bakın. İşlemci ısınıyor olabilir. PSU da olabilir.
Daha önce ara sıra gidip geliyordu şimdi oyuna girdikten 2 dk sonra kapanmaya başladı. Ne zaman kapanacağını bilmediğim için ısı değerleri gözümden kaçıyor.
Mavi ekran veriyor mu? Vermeden reset atıyorsa sorun PSU da olabilir. RAM'lerin uyumsuz dahi olsa çok nadir mavi ekran vermeden reset atıyor tecrübe edindiğim kadarıyla.
Mavi ekran almıyorum.
Fanları tam devire çekip o şekilde oyuna gideceğim eğer tekrar kapanırsa bu sefer PSU'nun ısınma senaryosunu eleyebiliriz, aynı şekilde ramleride deneyeceğim.

CPU ve GPU'yu stres testine soktum işlemci 60 derece ekran kartı ise %70 fan hızında en fazla 65 dereceyi gördü. Bu parçalar için ısı konusundaki senaryo çürümüş oldu.
En son ramleri tek tek denedim sıkıntı çıkmadı tekrar ikisini birden taktım bir süredir sıkıntı olmadı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı