RX 570 RDR2 düşük FPS

Ömer55seven

Hectopat
Arkadaşlar RX570 i5 9400F 8 GB RAM var RDR 2'de 40 FPS alıyorum aynı ayarlarda YouTube'dekı testlerde 60 FPS alıyorlar sıkıntı RAM'ın tek kanal olması mı?

RDR2 fazla RAM isteyen bir oyun 8GB az gelir. Tavsiyem bir 8GB lik modül daha ekleyip RAM'i dual channel kullanmanızdır.

Benim bilgisayar temizdir, virüs falan olmaz diyorsan muhtemelen RAM tek kanal olduğu içindir. Ekran kartının core ve memory clock hızları, işlemcinin core hızı, RAM hızı falan da önemli, test yapanlarınkiyle aynı mı değil mi bir bak.

Oyun grafik ayarlaridan bahsediyorum
Dostum ilk öncelikle oyuna girip grafik ayarlarının resmini atar mısın? Daha iyi yardımcı olabilirim.
RAM'i 8*2 16 GB yaparsanız iyi bir performans artışı olur. Aynı ayar derken neyi kast ediyorsunuz?
O artış AMD işlemcilerde oluyor diye biliyorum. Intel CPU'larda böyle bişey söz konusu mu yani dual channel ekstra performans sağlıyor mu? pek sanmıyorum ama..

Son düzenleyen: Moderatör:
@Ömer55seven Ultra ayarlar mı? High mı? Medium mu? 1080P mi yoksa 720P çözünürlükte mi?
1080 p
Medium ayarlarda 45
Ultrada 35 civarında

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…