RX 570 Sıcaklık Sorunu

baahtsizbedevi

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar oyunlarda ekran kartım 80 82 dereceye kadar ısınıyor. Kasam çok ferah Dark Shadow kullanıyorum. Kasa ile ilgili bir problemim yok. Kasada 2 adet önde bir adet arkada fan bulunmakta. Kartım PowerColor RX 570 Red Dragon modeli. Buna nasıl bir çözüm bulabiliriz? 80 derece çok yüksek ve benim canımı sıkıyor. Kartın arka yüzünde metal bir plaka var. Isıyı oradan dağıtabiliyor. Kış günü 80 dereceye geliyorsa yaz günü düşünemiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yük altında 80-82 derece, PoweColor için fena bir değer değil.
Bunu azaltmak için ne yapılabilir. Ek olarak alüminyum blok yapıştırsam mı diye düşünüyorum? Üst metal plakaya ona da bir fan takarım. Sizce olur mu? Veya çözüm olarak ne yapılabilir?

Çözüm olarak ekran kartı için özel fan bilmesi varsa oraya fan takılabilir veya program üzerinden devir yükseltilebilir.

Tehlikeli bir sıcaklık değeri değil. Gönül rahatlığı ile kullanın. Tek yapmanız gereken kasanızın el verdiği kadar kablolama yapıp takılabilecek tüm fanları takıp hava akışı sağlamak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…