RX 570 Yüksek Sıcaklık Sorunu

Kranovar

Kilopat
Yer
Antartika
Boşta 40-45 derece dolaylarında. Oyunlara girdiğim vakit minimum 70 derece dolaylarında başlıyor. 10-15 dk içerisinde 89 dereceyi buluyor. Isı değerleri doğal mı? (Sorun tüm oyunlarda var sadece ben fazlalık olmasın diye sadece Dying Light'tan ekran görüntüsü koyuyorum.)

20190611100551_1.jpg

Yok termal macun o kadar çabuk eskimez de kasa olayına bir bak derim. Kasanın önü kapak galiba dışardan içeriye soğuk havayı almada sıkıntı yaratıyor olabilir. Dediğim gibi kasanın kapağını açıp deneyin birde.

Ek not: Bir kaç yorumda kasanın hava sirkülasyonun iyi olmadıklarını dile getirmişler.
Çıkarttım deniyorum şuan

Hava sirkülasyonu ne kadar kötü olursa olsun bu kadar yüksek sıcaklık değerleri görmesini sağlamaz kanaatindeyim. Kart sıkıntılı gözüküyor. Kartım aşırı yükte daha hiç 78 dereceyi geçmedi.
Eskiden sorun yoktu kasadan kaynaklı değil ama genede deniyorum.Bide msürümünüz ne bi arkadaş yeni driverda sorun olabilir dedi

UV yapın ve fan hızını 1900 RPM olacak şekilde ayarların. Kendi kartım 975mV undervolt ile düşük fan ayarında 1.5-2 saatlik Dying Light oynadığımda maksimum 64 derece görüyorum.

Kasanız hava sirkülasyonu konusunda berbat. Değiştirin veya yan kapağı açık şekilde oynayın. Undervolt da işinize yarayabilir. Ayrıca fanlar kaç devirde dönüyor?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı