RX 570 sistem Apex Legends açılınca kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10
Makaleler
1
Bu nedir arkadaşım? RX 570 4 GB sistem ile menüde 10 FPS alıyorum ve oyunda ilk atladığımda aşırı bir şekilde drop oluyor. Bu sorun benden mi kaynaklı? Darboğaz yok ve RAM yeterli. Steam versiyonu. Drop geçince 100 FPS oynuyorum. Oyunu alta alamıyorum aşırı yavaşlıyor. Oyundan çıkıyorum yine yavaşlıyor. Ne yaparsam yapayım Apex işin içine dahil olur olmaz bilgisayar yavaşlıyor.

Rx580 kullanıyorum. Sadece menüde 20-30 fps oluyor. Onun dışında herhangi bir sorun yok bende. Ama dediğim gibi menüde bende de fps çok düşük. Genel bir sorun olabilir.

Oyunun optimizasyonu iyi değil diye biliyorum zaten. Ani FPS düşüşleri olabiliyormuş.
Yok hocam oyunun kendisinde bir sorun yok ama dediğim gibi menüde bir fps sıkıntısı var nedense internetten bakmıştım ben de başkalarında da vardı.

Tüm sisteminizi paylaşabilir misiniz? Driver'larınız güncel mi?
Güncel. R3 1200 AF RX 570 8GB RAM 1 TB HDD. Sistem bilgisine gerek olmadığı için paylaşma gereği duymamıştım. Sistem aslında kastırmayacak sistem ama çok sorun yaşıyorum.
Rx580 kullanıyorum. Sadece menüde 20-30 fps oluyor. Onun dışında herhangi bir sorun yok bende. Ama dediğim gibi menüde bende de fps çok düşük. Genel bir sorun olabilir.
Sanırım Dual Channel RAM lazım. Bugün siparişi vereceğim.

Güncel. R3 1200 AF RX 570 8 GB RAM 1 TB HDD. Sistem bilgisine gerek olmadığı için paylaşma gereği duymamıştım. Sistem aslında kastırmayacak sistem ama çok sorun yaşıyorum.

Sanırım Dual Channel RAM lazım. Bugün siparişi vereceğim.

8 GB RAM ve SSD yoksunluğu drop sebebinin net cevabı.

Yok hocam oyunun kendisinde bir sorun yok ama dediğim gibi menüde bir fps sıkıntısı var nedense internetten bakmıştım ben de başkalarında da vardı.
Çok kalabalık yerlere inerken oyun içinde çok drop yaşayabiliyorsun. Onun dışında evet sorun yok.
8 GB RAM ve SSD yoksunluğu drop sebebinin net cevabı.
8 GB RAM alacağım sanırım bugün. Tamamen geçer mi?

Çok kalabalık yerlere inerken oyun içinde çok drop yaşayabiliyorsun. Onun dışında evet sorun yok.

8 GB RAM alacağım sanırım bugün. Tamamen geçer mi?
Hocam yine de olmaması gerek. i5-3470, 8 GB RAM ve 1 TB HDD ile 100 FPS alıyordum. SSD veya RAM aldığında sorunun çözüleceğini sanmıyorum. Yazdığım sistemle en ufak drop almıyordum.

Hocam yine de olmaması gerek. i5-3470, 8 GB RAM ve 1 TB HDD ile 100 FPS alıyordum. SSD veya RAM aldığında sorunun çözüleceğini sanmıyorum. Yazdığım sistemle en ufak drop almıyordum.
Zaten çok fazla olmuyor. 100 FPS alıyorum ben de. Oyun içinde sıkıntım yok diyebiliriz. Ama kalabalık yere atlayınca drop yaşadığım oluyor bazen. Menüde acayip kasıyor. Oyunu alta alınca da kasıyor, kapatınca da kasıyor.

Geri
Yukarı