RX 570 Sistem Ara Sıra Ses Gelmiyor

Mehmet×Alperen

Hectopat
Yer
Osmaniye
İyi günler arkadaşlar.
Bir ay önce bilgisayar topladım.
  • Asus B450 Plus TUF Gaming
  • ROG Strix RX 570
  • R5 2600
  • Windows 10 Pro 64 bit 1809
Tüm driverleri kurdum. Monitörün (AOC G2460VQ6) hoparlorleri var, ben de DisplayPort ile kullanıyorum. Ara sıra bilgisayarı açtığımda müzik, oyun ve video sesleri duyulmuyor ama ses açıp kısınca olan ses çıkıyor. Sorun gider vb. yapıyorum ama bazen sorun yok diyor, yeniden başlatınca ses geliyor. Sizce sebebi nedir? Nasıl çözebilirim?
Display port ile alakalı olabilir mi?

IMG_20190623_130702.jpg

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablo ile alakalı sorun olabilir başka kablo ile deneyebilirsin aynı sorun olursa başka bir ses kaynağından deneyebilirsin.

Anakart arızalı olabilir.
Bilmiyorum ama inşallah değildir.
3-4 gündür gitmiyor şu an ses ama anakart fiziksel olarak mı yoksa yazılımsal olarak mı sıkıntılırdır. Çünkü sorun gider me vb yapınca düzeliyor.
Ses gittiğinde kulaklık vb. Takıca da ses gelmiyor.
Yeniden başlatınca ya da sorun giderme yapınca çalışıyor.
Bilgisayardan da aslında ses geliyor ama oyun ve müzik gibi seylerde ses gelmiyor sadece.

Bilmiyorum ama inşallah değildir.
3-4 gündür gitmiyor şu an ses ama anakart fiziksel olarak mı yoksa yazılımsal olarak mı sıkıntılırdır. Çünkü sorun gider me vb yapınca düzeliyor.

Yeniden başlatınca ya da sorun giderme yapınca çalışıyor.
Bilgisayardan da aslında ses geliyor ama oyun ve müzik gibi seylerde ses gelmiyor sadece.
Sorun giderme sanırım sadece yazılımsal düzeltme yapabiliyor. Yazılımsal olabilir.

Yazılımsal sorun. Services.msc den Windows Ses ve Windows Ses Bitiş Noktası Oluşturucusunu yeniden başlatın sorun çözülecektir. Bu sorun genellikle 2 oturum arası geçişten kaynaklanıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı