RX 570 sistem düşük FPS sorunu

Arkadaşlar merhaba sistemimi yazayım öncelikle.
RX 570 4 GB Sapphire Nitro.
8 GB DDR3 RAM 1600 MHz.
ASUS LX3 DDR3 anakart.
FX 8320 8 çekirdek işlemci.
600W 80+ güç kaynağı.
Bakın lütfen gereksiz işlemciden kaynaklı demeyin. Nedeni eski ekran kartım GTX 750 Ti idi eski işlemcimde 4300 güç kaynağımda 400W'dı.
Yeni nesil oyunlarda sıkıntım yok ama belli başlı PUBG, CS:GO, GTA 5 gibi oyunlarda var.

CS:GO Full Low 4.3 100 140 arası alıyorum.
Full Low diyorum arkadaşlar en net alacağım FPS 250 hadi 200 diyelim sorunum nedir?
Isı değerlerim çok iyi. Ekran kartı 30 işlemcim 30 45 derece arası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepsini denedim hocam olumsuz.

Dostum birkaç tavsiyem olacak illa bir yerlerden görmüşsündür aynı sorunu bende yaşadım Windows 10 kullanıyordum ve orijinal 8.1'e geri dönmem ile düzelmişti az bir şey faydası olan başka bir ayar ise HPET ayarını devre dışı bırakmandır.

Her defasında söylüyorum şu CS:GO'yu FPS karşılaştırmasında kullanmayın diye sağa baksan 600 sola baksan 200 FPS veren anlık olayların değiştiği bir oyun. Oyun içi değerlerinizi video şeklinde atar mısınız 30 derece ekran kartı 35-40 derece işlemci ısısını görmeyeli hayli bir zaman oldu. Forumdakiler örnek alsın, nasıl bir soğutma olmalı ki %40 fan hızıyla 30 derece ekran kartın bir görelim tüm forumca çerçeveletip asalım foruma.

Son düzenleme:
Her defasında söylüyorum şu CS:GO'yu FPS karşılaştırmasında kullanmayın diye sağa baksan 600 sola baksan 200 FPS veren anlık olayların değiştiği bir oyun. Oyun içi değerlerinizi video şeklinde atar mısınız 30 derece ekran kartı 35-40 derece işlemci ısısını görmeyeli hayli bir zaman oldu. Forumdakiler örnek alsın, nasıl bir soğutma olmalı ki %40 fan hızıyla 30 derece ekran kartın bir görelim tüm forumca çerçeveletip asalım foruma.

Videoyu buraya atamıyorum boyut fazla hatası alıyorum.
Dostum birkaç tavsiyem olacak illa bir yerlerden görmüşsündür aynı sorunu bende yaşadım Windows 10 kullanıyordum ve orijinal 8.1'e geri dönmem ile düzelmişti az bir şey faydası olan başka bir ayar ise hpet ayarını devre dışı bırakmandır.

Denemeliyim yani diyorsunuz?

Geri
Yukarı