RX 570 sistem Fortnite'da düşük performans veriyor

• Konuyu başlatan bar0N
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 558

bar0N

Centipat
Yer
Samsun
RX570 4 GB Ryzen 3 1200 var bir de 8 GB RAM oyunda performans modunda 30-60 arası FPS alıyorum bazen yükseliyor ama drop oluyor.

knk performans modunda 30 40 eklemesi lazım zaten bu kadar düşk olmamalı bence

Son düzenleme:
Bütçe söyleyin size 16 GB RAM bulalım çünkü 8 GB tek kanal ile Fortnite oynanmaz 16 GB yapsanız bir 15 çift kanal ile de bir 40 FPS artar.

O sistemde zaten doğal olarak o FPS alınması gerek diye düşünüyorum 8 GB değil 16 olsa ve RAM kanalınız da çift kanal mı onu da söyler misiniz?
İşlemcisini bilmiyorum ama GT 1030 i5 3470 8 GB RAM ile karışık ayarlarda ilk el hariç çoğunlukla 60 FPS alıyorum. FPS'i normal değil, oyunun optimizasyonundan kaynaklı yüksek ihtimalle.

İşlemcisini bilmiyorum ama GT 1030 i5 3470 8 GB RAM ile karışık ayarlarda ilk el hariç çoğunlukla 60 FPS alıyorum. FPS'i normal değil, oyunun optimizasyonundan kaynaklı yüksek ihtimalle.

O sistemde demişim zaten Fortnite şu an 2080 altında doğru düzgün çalışmıyor denilebilir ve çift kanal RAM kullanmadığından dolayı doğal olarak o FPS alınması gerek dedim ve kendim de aslında Fortnite oynuyorum bu yüzden optimizasyon sorununu biliyorum.

Geri
Yukarı