Çözüldü RX 570 sistem görüntü gidiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

uyamaz

Hectopat
Sistem özelliklerim:
  • AMD Ryzen 3 2200
  • MSI B350M Pro VD-H anakart
  • 450 Watt 80+ PSU
  • RX 570
  • 2*4 RAM
Ekran kartını yeni aldım daha önce GTX 750 Ti kullanıyordum. Böyle bir sıkıntı yaşamıyordum
şu anda yaşadığım sıkıntı mesela Fortnite oynarken 4 yada 5 maç sonra bilgisayar çalışırken ekran siyah oluyor ve geri gelmiyor. Monitörü aç kapa yapıyorum düzelmiyor. Mecbur PC'ye reset atıyorum o zaman geliyor ekran. Sebebi işlemcinin zaman zaman yüzde 90'ları bulması mıdır yoksa PSU mu yetmiyor?

Sistem özelliklerim:
  • AMD Ryzen 3 2200
  • MSI B350M Pro VD-H anakart
  • 450 Watt 80+ PSU
  • RX 570
  • 2*4 RAM
Ekran kartını yeni aldım daha önce GTX 750 Ti kullanıyordum. Böyle bir sıkıntı yaşamıyordum
şu anda yaşadığım sıkıntı mesela Fortnite oynarken 4 yada 5 maç sonra bilgisayar çalışırken ekran siyah oluyor ve geri gelmiyor. Monitörü aç kapa yapıyorum düzelmiyor. Mecbur PC'ye reset atıyorum o zaman geliyor ekran. Sebebi işlemcinin zaman zaman yüzde 90'ları bulması mıdır yoksa PSU mu yetmiyor?
Hangi RX 570 modelini kullanıyorsunuz?
Güç kaynağınızın marka ve modeli nedir?
İşlemci ısı değerlerine baktınız mı?

Kart Sapphire Nitro Plus modeli, dönüştürücü bir kablo ile beraber kullanıyorum. Isınma degerleri iyi ekran kartı sıcaklığı 61 derece genelde oyun oynarken.

Dostum aynı sorun bende de mevcut bana birkaç kişi dönüştürücü kablo kullanıyorsan ondan olabilir demişti bende hala sorunu çözebilmiş değilim.

Peki sende düzeldi mi?

Kartin GPU saat hizini 50 dusurmeyi deneyin. Sorun devam ederse bi 50 daha dusurmeyi deneyin. Muhtemelen cozulucektir. Ayrica power limiti maksimuma almayi unutmayin.

Geri
Yukarı