RX 570 sistem için GTA 5 grafik ayarları önerisi

FeakGlobal

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Kasap
RX 570 8 GB ekran kartım var fakat i3-9100F işlemcim var, anakart H310M PRO, 8 GB RAM. Benim öncelikle şöyle bir sorum var, bir GTA 5 roleplay yayıncısından duymuştum, grafik ayarlarını düşürmek işlemciye yükü bindirmek midir? O yayıncı FPS sorunu yaşıyordu ben de ona neden grafik ayarlarını düşürmediğini sordum o da bana düşürmenin işlemciye yük bindirmesine sebep olacağını söyledi. Benim de aklıma takıldı. Ben şimdi oyunumun ayarlarını kısarsam işlemcime mi yüklenmiş olacağım? Çünkü böyle bir şeyin olmasını istemiyorum işlemcim ortada.

RX 570 8 GB ekran kartım var fakat i3-9100F işlemcim var, anakart H310M PRO, 8 GB RAM. Benim öncelikle şöyle bir sorum var, bir GTA 5 roleplay yayıncısından duymuştum, grafik ayarlarını düşürmek işlemciye yükü bindirmek midir? O yayıncı FPS sorunu yaşıyordu ben de ona neden grafik ayarlarını düşürmediğini sordum o da bana düşürmenin işlemciye yük bindirmesine sebep olacağını söyledi. Benim de aklıma takıldı. Ben şimdi oyunumun ayarlarını kısarsam işlemcime mi yüklenmiş olacağım? Çünkü böyle bir şeyin olmasını istemiyorum işlemcim ortada.
Sizin için bence en iyi ayarlar şu;
Doku kalitesi: Yüksek, MSAA: 4X, Eşyönsüz Süzme: 2x, Gölge kalitesi: Orta/düşük, diğerlerini de ya düşük ya da orta yapabilirsiniz.

Ekran'ı etkileyecek şeyler ekran kartını efektler ise işlemciye yük bindirir bir de ne kadar uzağı gördüğünüz etkiliyor işlemciyi.

Evet. Ayar düşürdüğünüz zaman FPS artacağı için işlemciye daha fazla yük binecek. Yükselttiğiniz zaman FPS azalacağı için işlemciye daha az yük binecek.

Çözünürlüğü düşürmek ayarları FPS artsın diye en dibe çekmek bunlar işlemciye binen yükü arttırır fakat şöyle bir durum var 8 GB RAM ile RP oynayabileceğinizi sanmıyorum çok fazla drop yersiniz 16 ile oynanmalı eğer bütçeniz varsa aynı RAM'den 1 adet daha alın.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı