RX 570 sistem için PSU önerisi

Ali İpek

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, PSU önerisi bekliyorum. Sistemim şu:

RX 570 4 GB ROG STRIX ASUS.
8 GB RAM 1600 MHz.
i5 4590 işlemci.
H81H3-M7 anakart.

Xigmatek 500 Watt 80 Plus Bronze vardı yetmedi. Büyük ihtimalle görüntüde sıkıntılar oldu. Ekran gidip geliyordu.
Bunu düşünüyorum ama nasıl sizce ve PSU ile ilgili bir sorun mu?
Pazartesi 600 watt bir PSU ile deneyeceğim.
Eğer düzelirse bu PSU'yu almayı düşünüyorum.
Ve bir de şöyle görüntüler çıkıyor ekrana, bu görüntüden sonra alta alıyor oyunu, sonra ekran gidip geliyor, restart oluyor.

71a24b3f-f00d-4414-83e5-33994c66539a.jpg

Benim kendi PSU'da arızalanmıştı.

47043104-9c87-4325-b8de-c6346fa37e2a.jpg

Arkadaşlar, eğer ki PSU denedikten sonra düzelirse bu söylediğim PSU alınır mı veya çözümü var mı bu olayın yazılımsal?

450W dahi yeterli olacaktır. Dediğim gibi sorun ya kablolarda veya dönüştürücü kullanıyorsanız onda ya da ekran kartı veya monitörde.

Yani bunu sizce nasıl çözebilirim?
450W dahi yeterli olacaktır. Dediğim gibi sorun ya kablolarda veya dönüştürücü kullanıyorsanız onda ya da ekran kartı veya monitörde.

Şöyle yapayım tüm ürünlerimi bilgisayarcıya götüreyim her şeyi test ederek sorunu algılayayım.

Kartı sistemden çıkartıp üstünden kabaca bir bakın şöyle lehimlerde oksitlenme tarzı şeyler var mı diye. Eğer bir sorun görmezseniz ve tecrübeniz varsa anlıyorsanız bu işlerden. Ekran kartının fanını ve bakır bloğunu sökün. Ardından kondansatörleri kontrol edin patlayan şişen var mı diye. Ayrıca bu sorun kart sadece yük altındayken mi oluyor, yoksa sık sık oluyor mu?

Kartı sistemden çıkartıp üstünden kabaca bir bakın şöyle lehimlerde oksitlenme tarzı şeyler var mı diye. Eğer bir sorun görmezseniz ve tecrübeniz varsa anlıyorsanız bu işlerden. Ekran kartının fanını ve bakır bloğunu sökün. Ardından kondansatörleri kontrol edin patlayan şişen var mı diye. Ayrıca bu sorun kart sadece yük altındayken mi oluyor, yoksa sık sık oluyor mu?

Herhangi bir oyuna girdiğimde oluyor sıcaklık 72 dereceyi geçmiyor kartın içi dahi açılmamış.

Yani bunu sizce nasıl çözebilirim?

Şöyle yapayım tüm ürünlerimi bilgisayarcıya götüreyim her şeyi test ederek sorunu algılayayım.
Yalnız dili olan konuşuyor hiç belli olmaz. Ufak bir lehim atmaya 100TL isteyecek adamlar var.

Herhangi bir oyuna girdiğimde oluyor sıcaklık 72 dereceyi geçmiyor kartın içi dahi açılmamış.
Aynen kart yük altına girdiği zaman oluyor dediğim işlemi yapınız. Kabaca dahi olsa bir kontrol ediniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı