RX 570 Sistem İçin PSU Önerisi

BrightEyes

Kilopat
Yer
Muğla
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sistemim şöyle:
Anakart: MSI B450M-A Pro Max
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600
Ekran Kartı: MSI RX570 Armor 4GB
RAM: Crucial Ballistix Sport LT 2x8GB DDR4 3000MHz CL15
SSD 1: Crucial BX500 SATA3 240GB
SSD 2: Kingston A2000 NVMe 500GB

Şu anda Everest'in 600W olduğu iddia edilen, sertifikasız, kasaya dahili PSU'sunu kullanıyorum. Kasa + PSU tavsiyesi de verebilirsiniz ama lütfen bu konularda bilginiz varsa nedenleriyle beraber kısaca da olsa açıklama yaparak tavsiye verin çünkü PSU konusunda bilgim çok sınırlı. Çok tuzlu olmazsa bütçe dostu olursa da iyi olur tabi...

Zalman gigamax zm550.(forumda bolca önerilen kendini kanıtlamış bir PSU).
Zalman N5 mf ya da MSI 100R.(Mesh panel ve hava akışları gayet iyi. Tasarımı hoşunuza gideni alabilirsiniz).

Valla bütçe dostu diyorsunuz da her seviye için bütçenin dostluğu var. Bütçenizi belirtir misiniz?
Dostum 700 diyeyim ama ne zaman alacağım belli değil. O yüzden belki biraz fazla olur belki biraz az. 550-600TL'ye sistemime göre iyi bir ürün önerirsen mesela tadından yenmez.

Dostum 700 diyeyim ama ne zaman alacağım belli değil. O yüzden belki biraz fazla olur belki biraz az. 550-600TL'ye sistemime göre iyi bir ürün önerirsen mesela tadından yenmez.
Hocam, alacağın zaman konuyu açman daha doğru olurdu. Ben şöyle bir ikili önereceğim.

Arttırabilirim dersen bunu öneririm.

Bütçe nedir kasa ve PSU için?
Bu arada merak ettiğim bir diğer konu şu: Kasa almaz da sadece PSU alırsam kasadaki PSU'yu çıkarıp yeni aldığımı öylece takabilir miyim. mATX kasa kullanıyorum önerilerinizi ona göre yapın lütfen.
Hocam, alacağın zaman konuyu açman daha doğru olurdu. Ben şöyle bir ikili önereceğim.

Arttırabilirim dersen bunu öneririm.
Teşekkür ederim SSD'nin borcu biter bitmez alacağım fi tarihinde değil :)

Bu arada merak ettiğim bir diğer konu şu; kasa almaz da sadece PSU alırsam kasadaki PSU'yu çıkarıp yeni aldığımı öylece takabilir miyim. mATX kasa kullanıyorum önerilerinizi ona göre yapın lütfen.
Evet, yapabilirsin. Kasayla PSU yapışık değil hocam. Elindeki kasadan PSU'yu çıkartıp sadece PSU da alabilirsin elinde kasa varsa.

Kaliteli ve 80+ sertifikalı 550 Watt bir güç kaynağı işinizi fazlasıyla görür bence. Tabii ki de 12 Volt kanalından verdiği güçte çok önemli ekran kartı beslemesi için. Örneğin 550 Watt bir PSU 12 Volt kanalından minimum 40 amper çıkış vermelidir. Marka olarak da FSP, Cooler Master, Thermaltake gibi markaları düşünebilirsiniz.

Geri
Yukarı