RX 570 sistem monitörde kareler oluşuyor

ali uçar123

Hectopat
Benim monitörümde kareler olusuyor bazen, nedeni ne acaba?

GPU Pulse RX 570 4 GB.
HDMI to VGA kullaniyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20201217_150048.jpg
    IMG_20201217_150048.jpg
    331,6 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgidayarı bir de televizyona bağla aynı sorun olacak mı kullandığın çeviricide dandikse ondan kaynaklanabilir

Benim monitörümde kareler olusuyor bazen, nedeni ne acaba?

GPU Pulse RX 570 4 GB.
HDMI to VGA kullaniyorum.

Aynı durum yazın Valorant ilk yüklediğimde bana da oldu. Riot Vanguard güvenlik yazılımı sebebiyle olduğunu düşünüyorum. Önce güvenlik yazılımı açılmadan oyuna giremiyorsun. Ayrıca herhangi bir müdahele yapmadıkça arkada Vanguard sürekli açık kalıyor. İnternette araştırıp videolara bakıp birkaç işlem sonrası Vanguard hatasından kurtulduktan sonra o kare oluşması sorunu bende çözüldü. Direkt olarak Valorant dememin sebebi bende sadece seninkinin aynı karelenme ve ekran kitlenme sorunu Valorant oyununu ilk indirdiğimde başıma gelmişti. Bu oyunu yüklemeden önce veya yükleyince de Vanguard sorununu çözdükten sonra bu problemle bir daha hiç karşılaşmadım.

Benim de ekran kartım Asus Rog Strix RX 570. Bir tek fark ben HDMI to HDMI kullanıyorum. RX 570 ile genelde HDMI to VGA yani eski VGA monitör kullananlar senin yaşadığın sorun dışında farklı problemler de yaşayabilmekte. Bu da ek bilgi olarak kalsın. Farklı problemler yaşarsan sebebi bu da olabilir. Ayrıca kullanılan sürücü de değişik sorunlara sebebiyet verebilmekte. Mümkün mertebe stabil sürücü kullan. Yeni çıkan sürücüye direkt olarak geçiş yapma. Farklı sürücü yüklerken de önceki sürücünün kalıntılarını mutlaka temizledikten sonra yükle.

Bir de altta MSI Afterburner yazılımı otomatik hep açıksa onunla da belki bir çakışması olabilir. Bende bilgisayar açıldığında otomatik Afterburner açılıyor. Bundan kaynaklı bir olumsuzluk olma ihtimaline karşı bu yazılımı da kapatmıştım. Bu ek bilgiyi de vermiş olayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı