RX 570 Sistem OBS Düşük Kalite Sorunu

1Derko1

Hectopat
2-3 gündür YouTube'daki videoların hepsini denedim ama yine kalite çok kötü. Yardım edecek var mı? Sistemime göre RX 570 8 GB, 8 GB RAM, Ryzen 5 1600X.

AMD'nin kendi ReLive uygulaması ile ben daha iyi sonuçlar aldım, üstelik harici bir disk kullanıyorsanız oyun performansını en fazla %1-2 etkiliyor. OBS ile %10'ün üzerinde performans kaybı oluyordu.

AMD'nin kendi ReLive uygulaması ile ben daha iyi sonuçlar aldım, üstelik harici bir disk kullanıyorsanız oyun performansını en fazla %1-2 etkiliyor. OBS ile %10'ün üzerinde performans kaybı oluyordu.
APU ekran kartında işe yarar mı bu program peki?

Evet Denedim Fakat Ekranı Yeşil Çekiyor Neden?

Ben de aynı hatayı OBS ile alıyordum:)
2 tane önerim var, birer birer deneyin derim;

1. öneri: ReLive ayarlarından Codec'i HVEC olarak seçin, çözünürlük de "oyun içi" olarak kalsın. Ses ayarlarını da değiştirmeyin, sadece isterseniz "Ayrı mikrofon kaydı" seçeneğini açabilirsiniz. Bir de "Masaüstünü Kaydet" açık, "Kenarlıksız pencere yakalama" kapalı olsun.

2. öneri: Hala sıkıntı yaşıyorsanız, Radeon Ayarları'nda Oyun->Global Ayarlar-> Shader Cache özelliğini devre dışı bırakın. Sağ üst köşeden Sıfırla bölümünden Shader belleğini sıfırla diyip öyle deneyin.

Ben de aynı hatayı OBS ile alıyordum:)
2 tane önerim var, birer birer deneyin derim;

1. öneri: ReLive ayarlarından Codec'i HVEC olarak seçin, çözünürlük de "oyun içi" olarak kalsın. Ses ayarlarını da değiştirmeyin, sadece isterseniz "Ayrı mikrofon kaydı" seçeneğini açabilirsiniz. Bir de "Masaüstünü Kaydet" açık, "Kenarlıksız pencere yakalama" kapalı olsun.

2. öneri: Hala sıkıntı yaşıyorsanız, Radeon Ayarları'nda Oyun->Global Ayarlar-> Shader Cache özelliğini devre dışı bırakın. Sağ üst köşeden Sıfırla bölümünden Shader belleğini sıfırla diyip öyle deneyin.
Peki arkadaki gürültüyü nasıl kaldırırım?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı