RX 570 sistem oyunlarda anlık donmalar

HalilŞimşek

Hectopat
Rust - Albion Online.
Oyunda ekranı aniden çevirince kesin donma oluyor, bazen de ara sıra donuyor. RAM'den diye düşünüyorum.
RX 570 Armor 4GB
8GB RAM 3000MHZ
R5 2600X
Radeon Software sürümü 20.12.1

Rust - Albion Online.
Oyunda ekranı aniden çevirince kesin donma oluyor, bazen de ara sıra donuyor. RAM'den diye düşünüyorum.
RX 570 Armor 4GB
8GB RAM 3000MHZ
R5 2600X
Sistemimiz benzer. Bende 16 gb 2400mhz ve r5 2600 var. Pubg de donma kasma olmazken, daha yüksek fps aldığım bir oyunda çok donma olabiliyor. Oyuna göre değişiyor yani. Eğer Ssd kullanıyorsanız Ram takviyesi rahatlatabilir. Çift kanal. Onun harici ekran kartımız üst seviye olmadığından kartın gücü o kadar yetiyor olabilir.

Rust - Albion Online.
RX 570 Armor 4GB
8GB RAM 3000MHZ
R5 2600X
Muhtemelen RAM darboğazı yaşıyorsunuz.

Arkadaşın 16 GB RAM'i varmış yine drop giriyormuş ekran kartı o kadar da düşük değil en azından albion Online için SSD kullanıyorum.
Arkadaşımın 16 GB RAM GTX 1060 var hiçbir drop yemiyormuş sanırım GTX 1060 RX570'e yakın bir kart yanlış bilmiyorsam.
1060 RX 570'den daha güçlü bir kart. Isı değerlerini kontrol ettiniz mi ? En son ne zaman termal macun yenilediniz.

İlk olarak https://www.amd.com/tr/support/prev...500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-570 buradan Windows sürüm ve bitinize göre,işte mesela Windows 10 64 bit gibi, Recommended (WHQL) yazan sürücüyü indirin. Optional yazanı değil dikkatli olun Recommended (WHQL) yazanı indirin. 20.9.1 WHQL`ymiş mesela Windows 10 64 bitte. Sonra direk kurmayın sürücüyü ama ilk olarak DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi burada söylenilene göre güvenli moda girerek sürücünüzü silin ve yeniden başlatıp ilk olarak indirdiğiniz sürücüyü kurun. Aşşağıda attığım videoya göre de ayarlarınızı yapın AMD Radeon Software uygulamasının sonra deneyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Rust - Albion Online.
RX 570 Armor 4GB
8GB RAM 3000MHZ
R5 2600X
Oyunlarda bendede takılma oluyordu sürekli fps düşmüyordu ama takılıyordu. MSI afterburnerdan baktığımda GPU ve CPU aynı anda değerleri düşüyordu takılma anında. Sorunum SSD'deymiş oyunu HDD'ye atıp bir kontrol edin isterseniz.

Geri
Yukarı