RX 570 sistem PES 2018 kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

krds24

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ciddi şekilde yardımınız lazım normalde PES 2018 de PC 55-60 FPS de akıcı şekilde oynatıyor. Ekran kartı normal çalışıyor, boştayken sıkıntı yok vs. şimdi oyuna girdiğimde aşırı kasma olmaya başladı. AMD Radeon ayarlarına baktım 370, 400 FPS gösteriyor ayarları hiç değiştirmedim. Radeon chillden FPS'yi 60'a sabitledim yine olmuyor, oyunda en fazla 61 dereceyi görmüştü ekran kartı şimdi 70'i geçiyor. Boştayken 50 de harıl harıl çalışıyor dengesiz bir durum aldı. Sebebi nedir? Gerçekten büyük sıkıntı yaşıyorum yardımlarınızı bekliyorum.
Sistemim görsellerdeki gibi daha önce 1 yıl oynadım neredeyse hep ayarlar 57 FPS gösteriyordu donma kasma yoktu zaten. Monitör yenileme hızı da 60 Hz birkaç gün önce format atmıştım. Ondan mı kaynaklı acaba?
Radeona girdiğimde birden fazla DPI paneli tespit edildi diyor bilen var mı?

Dosya Ekleri

• 20201205_090436.jpg
    20201205_090436.jpg
    50,6 KB · Görüntüleme: 48
Formattan sonra olduğunu belirtince aklıma gelen çözümleri listeliyorum;

-DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırıp, sisteminiz için ''STABİL'' olan sürümü yükleyin.
-Güncellenmemiş olan sürücüleri kontrol edin.
-Boşta ve yükte sıcaklık değerlerini karşılaştırın.

Fanları kontrol ettiniz mi? Düzgün çalışıyorlar mı?

Formattan sonra olduğunu belirtince aklıma gelen çözümleri listeliyorum;

-DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırıp, sisteminiz için "STABİL" olan sürümü yükleyin.
-Güncellenmemiş olan sürücüleri kontrol edin.
-Boşta ve yükte sıcaklık değerlerini karşılaştırın.

Çözüldü. Bilgisayara format attım çünkü oyunla alakalı bir durum değil. Belli ki oyunu kapatınca boştayken bile 50'nin altına inmiyordu. Format attım düzeldi. Olması gereken gibi 60 FPS sıkıntısız.

Dosya Ekleri

• IMG_20210501_142839.jpg
    IMG_20210501_142839.jpg
    131,5 KB · Görüntüleme: 25

Yeni konular

Geri
Yukarı