RX 570 sistem Steam PUBG'de kaç FPS verir?

Ben benzer bir kart olan RX 480 ve Ryzen 5 3600 ile 1728x1080 çözünürlükte, doku ve kenar yumuşatma orta gerisi en düşük olacak şekilde kullanıyordum. Bu ayarlarla sisteme darboğaz girmediği sürece 120 FPS üzeri rahat alıyordum.

En stabil oynadığım ayarları yukarıda belirttim. Ama açıkçası sistemin darboğaz girdiği sürece ne ayar versem pek etkilemez. Ben 3600 ve çift kanal RAM ile bile darboğaz yiyordum ki sen 3200G ve tek kanal RAM kullanıyorsun.

Anladım peki 1080p bir monitör alsam Ultra'da bile olsa sıkıntı yaratır mı bana.

Çözünürlük yükseldiği için darboğaz azalır ama aldığın FPS değerlerinin değişeceğini sanmıyorum.

Neden peki bir ara yüklemiştim yüksek ayarlarda çok rahat 75 80 FPS oynuyorudum.
Yine başlama kararı aldım şimdi yüksek ayarlarda 47-57 FPS'lerde oynuyorum.

Ben benzer bir kart olan RX 480 ve Ryzen 5 3600 ile 1728x1080 çözünürlükte, doku ve kenar yumuşatma orta gerisi en düşük olacak şekilde kullanıyordum. Bu ayarlarla sisteme darboğaz girmediği sürece 120 FPS üzeri rahat alıyordum.

En stabil oynadığım ayarları yukarıda belirttim. Ama açıkçası sistemin darboğaz girdiği sürece ne ayar versem pek etkilemez. Ben 3600 ve çift kanal RAM ile bile darboğaz yiyordum ki sen 3200G ve tek kanal RAM kullanıyorsun.

3600'de darboğaz yapıyor mu hocam? Ben de RX 570 kullanıyorum yakında almayı düşünüyordum da.

3600'de darboğaz yapıyor mu hocam? Ben de RX 570 kullanıyorum yakında almayı düşünüyordum da.
Genel olarak benim RX 6600 XT kartımı bile birçok oyunda rahat besliyordu. Senin RX 570'i çok rahat besleyecektir. PUBG'de darboğaza girmesini sebebi işlemciden çok oyunun optimizasyonunun kötü olmasından dolayı. Oyuncuların yoğun olduğu yerlerde 9900K kullanan adam da bile darboğaza giriyor sistem. O derece sıkıntılı bir optimizasyonu var oyunun.

Son düzenleme:
O ayar stabil mi? En son o ayara alınca oyunda FPS düşmesi oluyordu diye hatırlıyorum.

Hocam PUBG ücretsiz olduktan sonra DX 11, DX11 gelişmiş ve DX12 farkına bakmıştım. %0.1 FPS en yüksek DX11 gelişmiş versiyondaydı.

Geri
Yukarı