RX 570 sistem Twitch yayınlarında kasıyor

Jmyfex

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle hepinize merhabalar. Bundan 2 ay önce bu forum sayesinde bir PC topladım. Bugün Twitch yayınlarına başladım fakat yayınlarda Valorant'ta aşırı bir donma var. GTA 5'de harita geç yükleniyor (bu arada SSD'den olmadığına eminim), bunun gibi sorunlar yaşamaktayım. Acaba bilgisayarım kötü mü bundan korkuyorum. İşlemcimi değiştirmeyi düşünüyorum. Sizce en fazla hangi işlemciyi almalıyım? Valorant'ta 150 FPS civarı alıyorum ama arkadaşımda 1050 Ti var 250 FPS alıyor. Ayarları nasıl oynamalıyım? İnternetimin hızı ise dowload 33, upload 3-4 civarı.

Sistemin özellikleri;
Ryzen3 1200 AF
Sapphire Pulse RX570 8 GB
B450M S2H
GeIL 3000MHz 16 GB çift kanal RAM
550W PSU

Muhtemelen OBS kullanıyorsunuz. Yayın açmadan oyun video kaydı yaparken de donuyor mu yoksa sadece yayında mı donuyor?

Yayın daha çok işlemci ağırlıklı bir işlem diye biliyorum.
İşlemciniz sanki yayın için çok zayıf yayın sırasında daha az bitrate vermeyi deneyebilirsin ama doğru dürüst bir yayın yapmak için işlemciyi yükseltmen gerek.
Yayın sırasında oyun açıkken işlemci kullanımınız ne kadar oluyor ?
Büyük ihtimal işlemci fazla yük yüzünden ekran kartını besleyemiyor yayın sırasında.

SSD modelini niye yazmadın?
İşlemcini değiştirmen lazım bence.
sdd geil 550mb yazma 490 mb okuma
Muhtemelen OBS kullanıyorsunuz. Yayın açmadan oyun video kaydı yaparken de donuyor mu yoksa sadece yayında mı donuyor?
evet obs kullanmaktayım yayın hep donuyor
Yayın daha çok işlemci ağırlıklı bir işlem diye biliyorum.
İşlemciniz sanki yayın için çok zayıf yayın sırasında daha az bitrate vermeyi deneyebilirsin ama doğru dürüst bir yayın yapmak için işlemciyi yükseltmen gerek.
Yayın sırasında oyun açıkken işlemci kullanımınız ne kadar oluyor ?
Büyük ihtimal işlemci fazla yük yüzünden ekran kartını besleyemiyor yayın sırasında.
ekran kartım kötü bir ekran kartı mı birde valorant ve cs go fps nasıl arttırabilirim. cs go ve valorantta da 150 fps alıyorum daha yüksek olması gerekmez mi

sdd geil 550mb yazma 490 mb okuma

evet obs kullanmaktayım yayın hep donuyor

ekran kartım kötü bir ekran kartı mı birde valorant ve cs go fps nasıl arttırabilirim. cs go ve valorantta da 150 fps alıyorum daha yüksek olması gerekmez mi
Ekran kartınız yazdığınız oyunlar için fazlasıyla yeterli.

Geri
Yukarı