RX 570 sistem yayın yaparken FPS iyi olmasına rağmen kasıyor

Batu Matu

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5500
Rx 570
Selam öncelikle. Sorunum hakkında ki tüm konulara baktım ve bana uygun bir çözüm bulamadım. İlk öncelikle sistemimi en aşağıda vereceğim oradan bakabilirsiniz. Yayını ekran kartından veriyorum işlemcide sorun olabileceğini düşünmeyerek konuşacağım. İlk öncelikle kalitesiz bir HDD'ye sahibim. CS:GO'nun kurulu olduğu yer ise HDD'ydi. Bir gün bekleme ekranlarından sıkılıp SSD'ye atma kararı aldım ve sonra yayın açtıktan sonra FPS 120'den 90'lara düştü ve kasma hissedildi. Zaten genel PC sorunum 100 FPS'den aşağı düşünce (sabit 90 gibi) akıcılıkta sorun oluyor. Oyunlar tam ekranda oynarken akıcılık gidiyor ve pencereli yapınca düzeliyor. Ama ne olursa olsun yayınlarımda ki akıcılık gitti. Daha önce buna benzer bir konu açmıştım fakat cevabımı hala bulamadım. Bu arada çift monitör kullanıyorum ve ana monitörüm 1360X768, yedek monitörüm 1600X900. yedek monitörümde oyun oynamama sebebim ayağının kırık olmasından dolayı. Sistem özelliklerim ise şöyle:

Sapphire RX 570 4 GB Nitro, AMD Ryzen 3 1200, ASRock A320M-HDV r4.0, a-data DDR4 8 GB DDR4-3000, Adata SU630 250 GB SSD, Seagate 500 GB 7200 RPM,
TX K3S 400W kasa.

Monitör ve işlemci değişmeli. 400W PSU'da bana yetersiz gibi geliyor. PSU'da değişebilir. RX570'in güç tüketimi fazla.
İşlemciyi değiştirirse monitör değiştirmesine gerek kalmaz bence. RX 570 150W yerken 450W ihtiyaç duyuyor ama hiç 150W yediğini görmedim. En fazla 120W yedi. PSU'da şimdilik kalabilir. İşlemci şart bence. Ben olsam ikinci el R5 1600 "AF" arardım.

İşlemciyi değiştirirse monitör değiştirmesine gerek kalmaz bence. RX 570 150W yerken 450W ihtiyaç duyuyor ama hiç 150W yediğini görmedim. En fazla 120W yedi. PSU'da şimdilik kalabilir. İşlemci şart bence. Ben olsam ikinci el R5 1600 "AF" arardım.

Ben çözünürlüğün düşük olduğunu düşünüyorum. Darboğazda çözünürlükte önemlidir. Bence R3 1200 RX 570 içinde yeterli değil.

Ben çözünürlüğün düşük olduğunu düşünüyorum. Darboğazda çözünürlükte önemlidir. Bence R3 1200 RX 570 içinde yeterli değil.
Evet haklısınız ama bütçe devreye giriyor burada. 1080p çözünürlükte de besleyemiyor. Ben olsam VSR gibisinden bir şey açardım 1600 AF alıp. Bütçe olsa 1080p monitör + 1600 AF derdim ama bütçe ne kadar onu bilmiyoruz.

Evet haklısınız ama bütçe devreye giriyor burada. 1080P çözünürlükte de besleyemiyor. Ben olsam VSR gibisinden bir şey açardım 1600 AF alıp. Bütçe olsa 1080P monitör + 1600 AF derdim ama bütçe ne kadar onu bilmiyoruz.

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ediyorum. Sizin yüzünüzden yeni PC bakmaya başladım :D. Eğer bütçeyi toplayamazsam arkadaşın dediği işlemciyi alıp bir süre para biriktirip monitör alacağım. Yardımlarınız için çok sağ olun.

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ediyorum. Sizin yüzünüzden yeni PC bakmaya başladım :D. Eğer bütçeyi toplayamazsam arkadaşın dediği işlemciyi alıp bir süre para biriktirip monitör alacağım. Yardımlarınız için çok sağ olun.

1600 AF değil de R3 3100 önerimdir. Bildiğim kadarıyla güncel bir BIOS'la o anakarta takabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı