RX 570 sistem yükseltme tavsiyesi

Bütçe
6500

veysel2016

Hectopat
Selamlar PC'deki özellikleri ekliyorum render, arada oyun falan oynuyorum ama artık eskisine göre kasmaya başladı sizce hangi parçaları yenilemeliyim? Ne almalıyım? Önerilere açığım.
Bütçe 6-7k ya kadar çıkabilir.
Ekran kartını alalı çok olmadı güzel bir kart diye biliyorum.

Ekran görüntüsü 2021-11-04 142708.jpg

Ekran görüntüsü 2021-11-04 142723.jpg

Ekran görüntüsü 2021-11-04 142851.jpg

Ekran görüntüsü 2021-11-04 142929.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart işlemci RAM mantıklı elinizdeki ekran kartını da satıp kalan parayla daha yüksek model bir ekran kartı diye düşünülebilir ancak ben sizin yerinizde olsam elimdeki kasayı parça parça veya tam şekilde fark etmez bir şekilde satıp bahsettiğiniz paraya ekleyip RX 6600/rtx3060 sistem alırdım.
Ekleme: Monitörünüz 144Hz 27 inç onu satmayabilirsiniz özellikle IPS panel ise satmanızı tavsiye etmem.

Ben oyun odaklı almayı düşünmüyorum ekran kartı kötü mü sizce yeni aldım zaten RX570'i filmora ile render alıyorum tabii arada AE de kullanacağım.
Bana göre de işlemci çok eski ve RAM yetersiz sizce RAM 16 yapıp işlemci yükseltsem daha mantıklı değil mi?
Ekran Casper'ın maalesef TN panel ya ben sistem dizmek istemiyorum yükseltme yapacağım.

Fiyat aralığını öyle koydum da yavaş yavaş güncelleme yapacağım mesela bir ay işlemci diğer ay RAM gibi.
Ekran kartım kötü mü sizce 8 GB bu arada OC.
Benim elimde 6500 TL yok şu an ödeyeceğim para o toplam olarak.

Son düzenleme:
O zaman anakart değiştirip işlemci alacaksınız ekran kartı duracak ve elinizdeki RAM DDR3 2x4 bu yüzden bunları yeni anakarta geçince satacaksınız. Mümkünse 2x16 DDR4 RAM öneririm. İşlemci olarak yine render işiyle uğraştığınız için AMD tarafında çok core/thread sayısı olan işlemciler öneririm ancak 1. Veya 2. Nesil işlemci kullanmayın.

Render için Intel öneriliyor hocam ayrıca anakart ve işlemci tavsiyesi yapar mısın Intel olursa sevinirim.
2 tane 16 şu an alamam da 2x8 almayı düşünüyorum şimdilik render derken AE, pp cok kullanmıyorum ya.
i5 11.nesil mi mantıklı yoksa i7 10.nesil mi?

Ben AMD çok core/thread sayısı olduğundan söylemiştim Intel olsa da bence neredeyse hiç fark etmez. i5 12. Nesil kapıda onu beklemeniz bolca tavsiye ederim. Anakart seçiminizide RAM almış işlemci almış gibi basitçe hesap makinesi yardımıyla hesaplayarak kalan parayla anakart bütçesi belirlemiş olursunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı