RX 570 sistemde Assassin's Creed: Origins oyundan atıyor

unwntd

Zeptopat
Daha fazla  
600 saatin üzerinde Red Dead Redemption 2 oynayıp bitirdikten sonra AC Origins'i Steam üzerinden satın aldım. RDR2'yi "Ultra" ayarlarda ve ekran kartımın 4096 MB alanında; minimum 3200, maksimum 3980 MB yer kaplamasına rağmen "oldukça rahat" oynadım. Ancak bu kahrolası Ubisoft oyununu ekran kartımda sadece 1900 MB yer kaplamasına rağmen oynayamıyorum. Daha oyunun 5. saniyesinde donuyor ve oyundan atıyor. Üstelik bu durum oyunu 2 küsur saat oynadıktan sonra meydana geldi.

MSI Z390MORTar - MSI RX 570 - Intel 9400F - 16 GB RAM (CLA15)

Bir düzine siteyi gezdim. Bu forumda yazılanlar da dahil hemen her şeyi yaptım. Sonuç koca bir sıfır.
Yaptıklarımı aşağıya sıralıyorum. Halen yapmam gereken bir şeyler var ise ve yardımcı olmak isteyenler olursa sevinirim.

1- Oyun dosyalarını onar dedim. Onarırken kullandığım dil desteğini sildi. Orijinal dilde oyuna girdim. Yine dondu.
2- Oyunu silip sıfırdan yükledim. Orijinalliğine dokunmadan başlattım. Yine dondu.
3- Yararlandığım (kendinden gayrı bir. Oka faydası olmayan) AMD Radeon yazılımını sildim. "Profesyonel" yazılımı kendi sitesinden yükledim. Iıh, bir halta yaramadı.
4- 21 Haziran tarihli son güncellemeyi yüklememiştim. Onu da güncelledim. Bana mısın demedi. Oyun dondu...
5- Windows10'u da güncelledim. Tabiri caiz ise güncellenmemiş bir ben kaldım. Yok arkadaş yine dondu ve oyundan attı.
6- Oyunu tam ekrandan çıkardım çerçeveli çerçevesiz ıvır zıvır ne varsa yaptım. Dondu dondu dondu...
7- O Öfkeyle RDR2'ye girdim. Önüme kim gelirse vurdum. Her zaman bağlantı özürlü olan Rockstar oyuna derhal soktu ve sıkıntısız dakikalarca oynadım.

Gelelim altın soruya. Sizce sorun nedir ve nasıl giderilir?

PC yi bakıma verdim. Ekran kartına kadar sökülüp yeniden takıldı. Z390Mortar ana kart ile uyumlu 3200 ddr4 32 gb dual ramlar ile eski 16 gb ramlari (2660) değiştirdik. Yaklaşık yarım düzine program ile PC kontrolden geçti. Sonuç mu 😁

2400₺ lik o ramlari bana taksak gider bir daha üniversite okurdum ama ubisoft oyununu pc den oynama lüksümüz yok maalesef dostum 😂

Anladığım sorunu özetleyeyim sana (yanılıyor olabilirim elbet):
1) bu oyun bir konsol oyunu ve öyle kalmaya da mahkûm. Adamlar bir “rockstar” gibi özenip ciddi bir pc uyarlaması yapmamış/ yapamamış.
2) Oyun pc’de çok fazla ubisoft arka plan işlemi yapıyor gibi..
3) Dostum, oyunun en azından bende kurulu versiyonunda sorun HARİTA SİSTEMİ kanaatimce. Haritaları yüklemesi bozuk bir oyunla karşı karşıya olduğumu düşünüyorum. Bunu düzeltmek için yapabileceğim birşey ise yok maalesef. Hatta dikkat ettiysen bazen harita açıkken harita üzerinde gezmeye çalışırsan yine donduğunu ve seni oyundan attığını göreceksin.

Benim çözüm arayışım bitti. Çünkü bulamadım!
Ekran kartı piyasasının ucuz otomobil fiyatları ile yarıştığı şu saçma dönemde bir daha sefere direk en pahalı konsolu alıp yok uyumlulukmuş yok güncellemeymiş uğraşmayacağım. PCde oynama dönemi bir kaç yıl sonra benim için tarihe karışacak. Darısı başınıza diyorum.

Sende bu sayede ram olayını biraz daha yükseltmiş oldun desene, benim oyunum bu arada orjinal değil korsan yarın Odyseyy kurup deneyeceğim. Bende kaç defa ekran kartının driverini silip yeniden kurdum. Evet dediğin gibi oyunda bir sıkıntı var sanırım. Çünkü bir ara 10 dakika oynattı sonra yine oldu. Ben bazen oyunlara para verip alıyorum. Bazen ise fitgirl sürümünü indiriyorum. Acaba sürümü farklı mı diye düşünmedim değil. Bende orjinal AC Valhalla vardı. O bile bir ara çöküyordu. Bir ara bende PS4 Pro vardı sattığıma çok pişman oldum.

Yeni konular

Geri
Yukarı