RX 570 sistemde düşük FPS

SrTheAlpha

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayar ilk aldığımda Valorant'ta 200 FPS civarı bir performans veriyordu, şimdi ise aynı ayarlarda bazen 100'e zor ulaşıyor. Bu sorun neden olabilir, PC'yi alalı yaklaşık bir buçuk sene oldu. PC donanımı: RX 570, Ryzen 5 1600, ASUS Prime B450M-K, Crucial Ballistix 8 GB 3200MHz RAM, Corsair 600W PSU.
YouTube'dan baktığım videolardaki FPS'lere de pek ulaşamıyorum.

Bilgisayarın içi tozlanmış olabilir eğer temizlemediysen, ekran kartı driver'ı güncel olmayabilir. Sisteminizin ısı değerleri 1 buçuk sene öncekiyle aynı mı?

Evet aynıydı ama zaten daha dün temizledim ve driver olarak son sürüm yüklü.
Bilgisayarınıza korsan bir oyun, uygulama yüklediniz mi? Eğer yüklediyseniz bilgisayar virüs kapmış olabilir ve bu virüs FPS değerine etki ediyor olabilir. Ayrıca sanırım Valorant'ın optimizasyon sıkıntısı varmış. Bundan dolayıda olabilir fakat siz sistemi ilk aldığınızda 200 FPS civarı değerler aldığınızı söylüyorsunuz, ilginç. Ben format atmanızı öneriyorum veya aldığınız FPS değerleri size yetiyor ise fazlasını beklemeye gerek yok. Ayrıca RAM'inizi 16 GB'a yükseltirseniz de bu sorun çözülebilir, 8 GB RAM yetmiyor olabilir.

Bilgisayarınıza korsan bir oyun, uygulama yüklediniz mi? Eğer yüklediyseniz bilgisayar virüs kapmış olabilir ve bu virüs FPS değerine etki ediyor olabilir. Ayrıca sanırım Valorant'ın optimizasyon sıkıntısı varmış. Bundan dolayı da olabilir fakat siz sistemi ilk aldığınızda 200 FPS civarı değerler aldığınızı söylüyorsunuz, ilginç. Ben format atmanızı öneriyorum veya aldığınız FPS değerleri size yetiyor ise fazlasını beklemeye gerek yok. Ayrıca RAM'inizi 16 GB'a yükseltirseniz de bu sorun çözülebilir, 8 GB RAM yetmiyor olabilir.

Hiç korsan indirdiğimi hatırlamıyorum ama bir format gerekli sanırım. Önerileriniz için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı