RX 570 sistemde ekran kartı kullanımı anlık %100'den %0'a düşüyor

HypeRisReal

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ekran kartım:
MSI Radeon RX 570 Armor 8G OC 8 GB GDDR5 256bit AMD ekran kartı.

Oyunlarda ekran kartı kullanımı aniden düşüp yükseliyor.

Oyunda yük altında kullanımı %100'den - %0'a düşüp ardından gene %100 oluyor hepsi anlık gerçekleşiyor ama herhangi bir FPS kaybı veyahut drop yemiyorum bu sorun normal midir? Yoksa ileride bana sorun çıkartır mi?

Sistemin geri kalan parçaları;
Ryzen 5 1600 3.2GHz
MSI A320M Pro - e
Corsair Vengeance 8 GB 3000MHz.
500W PSU.

Öncelikle AfterBurner çalıştırıp oyun içinde CPU ve GPU'nun hem frekans hem de kullanım oranlarını izleyeceksiniz. GPU frekansı düşüyorsa GPU ısınması, CPU frekansı düşüyorsa CPU ısınması vardır. Zaten her ikisinin sıcaklık bilgisini de yine AfterBurner sunuyor.

Her ikisinin değerleri normal çıkıyorsa geriye anakartın chipsetinde ısınma var demektir.

MSI Afterburner OSD Gösterge Rehberi - Technopat

Merhaba, ekran kartım:

Oyunda yük altında kullanımı %100'den - %0'a düşüp ardından gene %100 oluyor hepsi anlık gerçekleşiyor ama herhangi bir FPS kaybı veyahut drop yemiyorum bu sorun normal midir? Yoksa ileride bana sorun çıkartır mi?

Ryzen 5 1600 3.2GHz
MSI A320M Pro - e
500W PSU.
FPS drop yemenizin büyük ihtimalle sebebi Ram'inizin yetmemesi. Çift kanal bu işi çözücektir aynı sorunu yaşadığımdan biliyorum. Fortnite'da gına geldikten sonra 16GB Ram'e geçtim. Sorun çözüldü.

hayır ben de rx 570 kullanıyorum hangi programı kullanırsan kullan öyle düşmeler yaşanıyor ama sadece değersel bir sıkıntı gerçekte kullanımı düşmüyor kartın,amdnin kendi oyun içi değer gösteren şeyini açarsan daha stabil oluyor

Merhaba, ekran kartım:

Ryzen 5 1600 3.2GHz
MSI A320M Pro - e
500W PSU.

Bende de aynı durum var ama oyunumu hiç etkilemiyor drop veya herhangi bir şekilde. Bug gibi bir şey sanırım. Adrenalin uygulamasından mı takip ediyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı