RX 570 sistemde ekrana görüntü gelmiyor

pelinlia09

Femtopat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Ekran kartı
Amd Radeon Rx 570 8gb
Arkadaşlar merhaba benim sorunum monitöre görüntü gelmemesi açtığımda ekran da HDMI ve analog yazıyor sol üstte ama tüm kablolar doğru takıldı ve ezilmedi ayrıca monitörün ışığı da yanıyor, sorunun sebebi ne olabilir? Bugün sabah yine böyleydi ondan sonra 1 kere açıldı ve şimdi tekrardan açılmıyor. Açıldığında da 5 dakika sonra kendiliğinden gitti ilk yüklediğim resimdeki şey önceden hafif mavi ışık yanıyordu şimdi ise yanmıyor. Acaba ondan mı olabilir? Tak çıkar yaptım ama yanmıyor. Yardımlarınıza ihtiyacım var.

Dosya Ekleri

• IMG_20230926_210644.jpg
    IMG_20230926_210644.jpg
    111,7 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG_20230926_210703.jpg
    IMG_20230926_210703.jpg
    197,8 KB · Görüntüleme: 28
Televizyonda HDMI girişi varsa Televizyon'a tak kasayı. Görüntü gelir sağlıklı çalışırsa sorun Monitördedir zaten. Şu anda da %99 Monitörün adaptörü gibi duruyor. Sabah çalışabilir, elektronik alet bir hareketle bozulmuş olabilir normal şeyler :) Önce bunu bir denersin sorun yoksa adaptör alırsın sadece.
Maalesef televizyona takamıyorum ya çünkü eski biraz televizyon 🙁

Peki o adaptörü nereden bulabilirim yani aynı model olması gerekir muhtemelen internetten mi yoksa bilgisayarcıdan mı almalıyım çok yardıma ihtiyacım var.

Maalesef televizyona takamıyorum ya çünkü eski biraz televizyon 🙁

Peki o adaptörü nereden bulabilirim yani aynı model olması gerekir muhtemelen internetten mi yoksa bilgisayarcıdan mı almalıyım çok yardıma ihtiyacım var.
Tanıdık bir arkadaşının monitörü varsa denemen lazım bir şekilde. Komşunun TV'si de olur :) yoksa kasayı alıp bir bilgisayarcıya götürmen lazım. Kasanın çalıştığını ve sorunun kasada olmadığını bilip o seçeneği çıkaralım.
Monitör adaptörü için tam model arkasında yazar. Resimde gördüğüm seri numarası.

Tanıdık bir arkadaşının monitörü varsa denemen lazım bir şekilde. Komşunun TV'si de olur :) yoksa kasayı alıp bir bilgisayarcıya götürmen lazım. Kasanın çalıştığını ve sorunun kasada olmadığını bilip o seçeneği çıkaralım.
Monitör adaptörü için tam model arkasında yazar. Resimde gördüğüm seri numarası.
cn07 BN4400989A Baktım 800 liraymış, yarın bilgisayarcıya kasayı götürürüm o zaman, kasaya baktırırım 🙁

cn07 BN4400989A Baktım 800 liraymış, yarın bilgisayarcıya kasayı götürürüm o zaman, kasaya baktırırım 🙁
Geçmiş olsun. PC'ye baktırmadan önce Monitörden emin olmak gerekiyor ama PC'ye en son baktır derim. TV veya ödünç bir Monitör. Direkt olarak Monitörü bilgisayarcıya götürebilirsin hatta adaptör taksın orada bi tane.

Geçmiş olsun. PC'ye baktırmadan önce Monitörden emin olmak gerekiyor ama PC'ye en son baktır derim. TV veya ödünç bir Monitör. Direkt olarak Monitörü bilgisayarcıya götürebilirsin hatta adaptör taksın orada bi tane.
Maalesef hiç kimse yok ya, o zaman direkt monitörü götüreyim pekii adaptör çalışmadan farklı şekilde açabilecek mi adam anlıyabilecek miyiz sorun olup olmadığını ayrıca açılırsa farklı adaptör kullanabilir miyiz bu orijinal yerine çok pahallı geldi çünkü.

Maalesef hiç kimse yok ya, o zaman direkt monitörü götüreyim pekii adaptör çalışmadan farklı şekilde açabilecek mi adam anlıyabilecek miyiz sorun olup olmadığını ayrıca açılırsa farklı adaptör kullanabilir miyiz bu orijinal yerine çok pahallı geldi çünkü.
Bilgisayarcı önerir illa ki bir adaptör. Orj olması şart değil voltajları falan tutsun ucu aynı olsun yeter.
Çoğu monitörün adaptör yapısı aynı zaten birbiriyle o takar bakar. Çalışırsa zaten sorun adaptördür sorun çözülmüş olur :)

Yeni konular

Geri
Yukarı