RX 570 sistemde FreeSync çalışmıyor

ozkanprp

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, RX 570 sistemim var ve ne yaparsam yapayım FreeSync'in herhangi bir etkisini göremiyorum. Monitörden ve Radeon Software'den FreeSync'i etkinleştirdim fakat oyunlarda VSync'i açmazsam görüntüde sürekli kırılmalar oluşuyor. Ekran kartı yada monitör falan mı arızalı? Farklı HDMI kablolarıda denedim sonuç aynı.
Aşağıya sistemimi bırakıyorum, bu konuyu çözmemde yardımcı olursanız mutlu olurum.

GPU: Sapphire Pulse AMD RX570 8 GB ITX

CPU: Ryzen 5 1600 AF (12nm versiyonu)
Anakart: B450M S2H
RAM: (2x8) Corsair Vengeance LPX 8 GB 3000MHz DDR4

Monitör:

Samsung LS24R350FHMXUF 24" 75Hz 5ms

https://www.hepsiburada.com/samsung...cercevesiz-ips-oyuncu-monitor-pm-HB00000TMFUE

Ekran kartımın kutusunda FreeSync 2 yazıyor ama FreeSync 2 aynı zamanda da FreeSync değil mi? Zamanında araştırıp öyle bulmuştum.

Merhabalar, RX 570 sistemim var ve ne yaparsam yapayım FreeSync'in herhangi bir etkisini göremiyorum. Monitörden ve Radeon Software'den FreeSync'i etkinleştirdim fakat oyunlarda V-Sync'i açmazsam görüntüde sürekli kırılmalar oluşuyor. Ekran kartı ya da monitör falan mı arızalı? Farklı HDMI kabloları da denedim sonuç aynı.
Aşağıya sistemimi bırakıyorum, bu konuyu çözmemde yardımcı olursanız mutlu olurum.

GPU: Sapphire Pulse AMD RX570 8 GB ITX

CPU: Ryzen 5 1600 AF (12nm versiyonu)
Anakart: B450M S2H.
RAM: (2x8) Corsair Vengeance LPX 8 GB 3000MHz DDR4.

Monitör:

Samsung LS24R350FHMXUF 24" 75Hz 5ms

https://www.hepsiburada.com/samsung...cercevesiz-ips-oyuncu-monitor-pm-HB00000TMFUE

Ekran kartımın kutusunda FreeSync 2 yazıyor ama FreeSync 2 aynı zamanda da FreeSync değil mi? Zamanında araştırıp öyle bulmuştum.

MSI Afterburner ile FPS'e baktınız mı? 75'e sabitliyor mu? Yoksa 60'a mı sabitliyor? Belki de hiç sabitlemiyordur. Yerinde olsam Radeon chill özelliğini açıpmin ve Max'ı 75yaparım.

MSI Afterburner ile FPS'e baktınız mı? 75'e sabitliyor mu? Yoksa 60'a mı sabitliyor? Belki de hiç sabitlemiyordur. Yerinde olsam Radeon chill özelliğini açıpmin ve Max'ı 75yaparım.

FreeSync FPS Sabitlemiyor diye biliyorum o VSync'in olayı değil mi zaten? Ve FPS sabitlenmiyor VSync'i açmadığımda.

FreeSync FPS sabitlemiyor diye biliyorum o V-Sync'in olayı değil mi zaten? Ve FPS sabitlenmiyor V-Sync'i açmadığımda.

FreeSync yırtılmayı engelliyor, bende sürekli dğeişiyor hiç yırtılma olmuyor. O yüzden sordum. V-Sync input lag koyuyor onun yerine dediğim gibi Radeon Chill'i kullanmalısınız. Monitör hatalı bence.

FreeSync yırtılmayı engelliyor, bende sürekli dğeişiyor hiç yırtılma olmuyor. O yüzden sordum. V-Sync input lag koyuyor onun yerine dediğim gibi Radeon Chill'i kullanmalısınız. Monitör hatalı bence.
Evet işte FreeSync açıldığında sürekli yırtılmalar oluşuyor. Radeon Chill'i kullanacağım teşekkürler ama onun yerine arızalı parçayı garantiye göndersem? Tüm parçalarım sıfır zaten. Monitör olduğundan emin misiniz? Monitör yada ekran kartı olduğunun anlamanın kesin bir yolu var mıdır? Bence ekran kartı da olabilir çünkü çok fazla crash sorunu yaşadım.

Geri
Yukarı