RX 570 sistemde görüntü gelmiyor

Kart görüntü vermiyor ise %80 chipsettir ama kartın fanları çalışıp duruyorsa MOSFET sigorta bobinler değişir. Sigortanın atmasının sebebi chiptir :)

Sigorta her türlü sebepten çıkabilir. Zaten tamirciler önce çip reballingi ile başlar sonra sigortayı kontrol eder. Zaten sigorta attıysa ya çipten dediğin gibi ya da onun kontrolcüsünden. Ki onu tespit etmek çok daha zor. Osiloskop ile incelemek gerekiyor. Sonrasında eğer sorun ondaysa o zaman değiştirilir direk MOSFET sigorta ve kontrolcü. Zaten her türlü hata yakın yerlerden çıkar.

Bugün arena bilgisayarla görüştüm, garantisi bittiği için onarımı yapılmayacağını söylediler. Ne yapıcam ben bu kartı?

Sigorta her türlü sebepten çıkabilir. Zaten tamirciler önce çip reballingi ile başlar sonra sigortayı kontrol eder. Zaten sigorta attıysa ya çipten dediğin gibi ya da onun kontrolcüsünden. Ki onu tespit etmek çok daha zor. Osiloskop ile incelemek gerekiyor. Sonrasında eğer sorun ondaysa o zaman değiştirilir direk MOSFET sigorta ve kontrolcü. Zaten her türlü hata yakın yerlerden çıkar.

Neden tamirciler ilk çip ile başlasın ilk önce ölçümler yapılır ardından chipset veya RAM'ler denenir.
Bugün arena bilgisayarla görüştüm, garantisi bittiği için onarımı yapılmayacağını söylediler. Ne yapacağım ben bu kartı?

İnternetten iyi ekran kartı tamircilerini bulup gönderebilirsiniz. Youtubeda vs. çoğu video paylaşıyor garanti vermesi önemli.

Neden tamirciler ilk çip ile başlasın ilk önce ölçümler yapılır ardından chipset veya RAM'ler denenir.

İnternetten iyi ekran kartı tamircilerini bulup gönderebilirsiniz. Youtubeda vs. çoğu video paylaşıyor garanti vermesi önemli.

Zaten denemeler yapılır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada biraz açıklıyordu ama ne açıkladığını hatırlamıyorum uzun zaman oldu açıkçası.

Bu kanalda bir sürü video var. Genelde ilk çipten sonra MOSFET ve VRAM'e bakıyorlardı diye hatırlıyorum. Bu kanalda öyle anlattığını hatırlıyorum. Şimdi yalan olmasın ama bakarsın sen.

Zaten denemeler yapılır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada biraz açıklıyordu ama ne açıkladığını hatırlamıyorum uzun zaman oldu açıkçası.

Bu kanalda bir sürü video var. Genelde ilk çipten sonra MOSFET ve VRAM'e bakıyorlardı diye hatırlıyorum. Bu kanalda öyle anlattığını hatırlıyorum. Şimdi yalan olmasın ama bakarsın sen.

Arızanın ne olduğunu bildiği için yapıyor bunun bir sigorta ile alakası yok.

Arızanın ne olduğunu bildiği için yapıyor bunun bir sigorta ile alakası yok.

Zaten az çok anlıyorlar kartın durumundan. Bir videosunda sigorta ve diğerlerinin değişimini anlatmışlardı. Açıkçası hangi video hatırlamıyorum ama bir bakayım.
Şimdi bulamadım. Daha sonra bakarım. Ama gönderdiğim kanalın videolarına bakarak az çok sorun anlaşılabilir diye düşünüyorum. İnceleyebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten az çok anlıyorlar kartın durumundan. Bir videosunda sigorta ve diğerlerinin değişimini anlatmışlardı. Açıkçası hangi video hatırlamıyorum ama bir bakayım.
Şimdi bulamadım. Daha sonra bakarım. Ama gönderdiğim kanalın videolarına bakarak az çok sorun anlaşılabilir diye düşünüyorum. İnceleyebilirsiniz.

GTX 670 videosunda ilk chip sonra VRAM deniyorlar. Kanalı videoları attığı zamandan irtibaren takip ediyorum kendimizde bilgisayarcıyız kendimiz bu tür tamirler yapıyoruz ama yoğunluk laptop ve masaüstü anakartlarında.

GTX 670 videosunda ilk chip sonra VRAM deniyorlar. Kanalı videoları attığı zamandan irtibaren takip ediyorum kendimizde bilgisayarcıyız kendimiz bu tür tamirler yapıyoruz ama yoğunluk laptop ve masaüstü anakartlarında.

Üstte sigorta sonra demişim neden öyle dediğimi hatırlamıyorum ama mosfetleti bakıldığı zaman sigorta MOSFET'e vesaire bakıyorlar. Açıkçası bazı tamircileri hayran oluyorum adam şak diye bir bakıyor bu şu yüzden arızalı diyor tamir ediyor çalışıyor. Açıkçası hayranım ben böyle işlere. Ayrıca sende bobinler değişir demişsin. Bobinler çok nadir bozulur ki o MOSFET VRAM gibi teknolojik bir parça değil. Direk filtreleme ye yarıyor. Açıkçası elektronik parça gibi ama sadece mekanik alanı kullanarak çalışma prensibi var. Ve kondansatör ile filtrelemede daha düşük kapasite kapasitör kullanmak için ve gecikmeli gelmesini sağlamak için kullanılıyor. Gerçi o AC gerilimde geciktirici etkisi vardı sahi ama anlamışsındır beni zaten. İnşallah sorunu çözülür. Videoların açıklamalar kısmında telefon numarası yazıyor. İletişime geçerek bence bilgi alabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı