RX 570 sistemde her oyunda FPS düşüyor

ParliaMêrt

Hectopat
Daha fazla  
Bir çok oyunda 100'ün üzerinde FPS alıyorum fakat bu FPS değeri hiçbir zaman sabit kalmıyor. Mesela Valorant'ta 2-3 tane skill atıldığında FPS 50'lere kadar düşüyor veya Apex Legends'da silah değiştirirken drop yiyorum.
Bütün oyunlar hard diskte kurulu.
Sistemim:
RX570.
i5 6500.
8 GB RAM.

Bir çok oyunda 100'ün üzerinde FPS alıyorum fakat bu FPS değeri hiçbir zaman sabit kalmıyor. Mesela Valorant'ta 2-3 tane skill atıldığında FPS 50'lere kadar düşüyor veya Apex Legends'da silah değiştirirken drop yiyorum.
Sistemim:
RX570.
i5 6500.
8 GB RAM.

Harddisk eğer yavaş ise yükleme yüzünden drop yiyor olabilirsin. RAM kullanımı fazla olacağı içinde Valorant'da ani FPS düşüşü yaşayabilirsin.

Sistemim:
RX570.
i5 6500.
8 GB RAM.

Neredeyse aynı sisteme sahibiz. İşlemci olarak ben de Ryzen 3 2200G var. Oyunda Low grafiklerde 1080P çözünürlükte 120 - 140 FPS alıyorum.

Neredeyse aynı sisteme sahibiz. İşlemci olarak ben de Ryzen 3 2200G var. Oyunda Low grafiklerde 1080P çözünürlükte 120 - 140 FPS alıyorum.

Bende o civarlarda FPS alıyorum fakat durmadan drop yiyorum. Acaba RAM azlığından veya hard diskle kaynaklı mı olabilir?
Bu arada sistemim 7. yılına yaklaştı.

Bende o civarlarda FPS alıyorum fakat durmadan drop yiyorum. Acaba RAM azlığından veya hard diskle kaynaklı mı olabilir?
Bu arada sistemim 7. yılına yaklaştı.

Ben alalı henüz 2 yıl oldu. Yani RAM'i arttırmayı düşünebilirsin. Bende SSD ve HDD var oyunlarım HDD'ye kurulu HDD nereden baksan 10 yıllık falan ama bayağıdır kullanılmamıştı Bilemiyorum.

Ben alalı henüz 2 yıl oldu. Yani RAM'i arttırmayı düşünebilirsin. Bende SSD ve HDD var oyunlarım HDD'ye kurulu HDD nereden baksan 10 yıllık falan ama bayağıdır kullanılmamıştı bilemiyorum.

RAM arttırmayı düşünüyorum ama kendi RAM'ime uygun bir RAM bulamadım. RAM'im 2133 MHz ve hiçbir yerde bu MHz'de RAM bulamadım. Acaba 2400 RAM alsam ikisini aynı anda kullanabilir miyim? Anakartım en fazla 2133 MHz destekliyor.

RAM arttırmayı düşünüyorum ama kendi RAM'ime uygun bir RAM bulamadım. RAM'im 2133 MHz ve hiçbir yerde bu MHz'de RAM bulamadım. Acaba 2400 RAM alsam ikisini aynı anda kullanabilir miyim? Anakartım en fazla 2133 MHz destekliyor.
O kadar bilmiyorum benim RAM de 8GB 2400Mhz Corsair Vengeance'nin bir tane daha aynısından almayı düşünüyorum. RAM sorunuzu da konu açarak güzel bir şekilde cevap alabilirsin. :) Pek yardımım dokunmadı ama kusura bakmayın.

Geri
Yukarı