RX 570 sistemde oyunlarda FPS düşüyor

Steelflow

Hectopat
RAM
8 GB XPG Gammix D30 RAM 3000 mhz
SSD veya HDD modeli
Toshiba 1 TB HDD, 120 GB SanDisk SSD Plus
Ekran kartı
Gigabyte Aorus RX 570 4 GB OC
Anakart
Gigabyte A320M-S2H
İşlemci
Ryzen 3 3100
Merhaba arkadaşlar. Sorunum başlıkta belirttiğim gibi. HD Tune programıyla yavaş taramayla HDD ve SSD için bad sector taraması yaptım ama sonuç alamadım. Tamamen yeşil çıkıyordu sonuçlar. Hız testi yaptığımda bir sorun vardı sadece iki diskte de okuma hızları çok dalgalı gözüküyor nedenini gerçekten anlayamadım. Oyunlarda çok fazla drop yiyorum. Sadece çok hafif olan Valorant ve LoL gibi oyunlarda drop yemiyorum. Özellikle Overwatch 2'de çok drop yiyorum başka bazı oyunlarda ise oyunun dokuları geç yükleniyor. Drop yediğim zaman ekran kartı kullanımı da düşüyor ve seste de takılmalar yaşanıyor. Bir tek RAM'i test etmedim onu da test etmeli miyim?

Ekran Görüntüsü (37).png

Ekran Görüntüsü (39).png

Ekran Görüntüsü (32).png

Ekran Görüntüsü (40).png

Sistemi oluşturan bileşenler gayet uyumlu. Sorun tamamen sistemde 8 GB RAM bulunması. Valorant ve LoL'de drop yemiyorsunuz çünkü bu oyunlar için 8 GB RAM gayet yeterli. Eğer sisteminizdeki RAM'den 1 adet daha ekler iseniz sorununuz ortadan kalkacaktır.

Hocam dediğinize katılmıyorum çünkü daha önceleri drop yemediğim bir oyun olan Forza Horizon 4'te de deli gibi drop yemeye başladım düşük veya yüksek ayar fark etmeksizin. Ayrıca tamamıyla aynı sisteme sahip kardeşim aynı oyunları aynı ayarlarda sorunsuz oynayabiliyor bunu nasıl açıklacayacağız?

Geri
Yukarı