RX 570 sistemde oyunlar kısa süreli kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

iYiqit_Winner

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bu sorunu daha önceden de yaşıyordum fakat yüklü olan SSD'yi değiştirdikten sonra düzelmişti. Son zamanlarda tekrar olmaya başladı, darboğaz olduğunu düşünüyorum, ilk zamanlarda düşünmüyordum ama artık düşünmeye başladım. Oyunlarda oluyor genelde ama 1-2 Chrome sekmesi açıkken bile olmaya başladı. İşlemci değiştirecek durumda değilim daha kulaklık alacağım. RAM'imi çift kanal yapmayı denemek istiyorum ama kesin çözüm olmayabilir. 1080p Valorant bile oynayamıyorum şu an. Sıcaklık değerlerim iyi, yaz olmasına rağmen en son ölçtüğüme göre iyiydi sürekli kontrol ediyorum zaten. Sistemimi bırakıyorum, yardımınız için teşekkürler şimdiden.

i3-9100F / RX 570 4 GB XFX / 8 GB 3000MHz XPG / 240GB Adata SU630+240GB Samsung 750 EVO / H310M.

Problem belleğinin tek kanal olmasından kaynaklanıyor muhtemelen, bir bellek daha alıp sorunu çözebilirsin.

Hocam aynı model RAM'lerin bile aralarında sıkıntı çıkarabileceğini duymuştum, ve ben sistemi toplayalı 1,5 yıl oldu. Eğer alırsam sıkıntı çıkmaz değil mi? Çünkü fazladan para harcayabilecek durumda değilim.

Hocam aynı model RAM'lerin bile aralarında sıkıntı çıkarabileceğini duymuştum, ve ben sistemi toplayalı 1,5 yıl oldu. Eğer alırsam sıkıntı çıkmaz değil mi? Çünkü fazladan para harcayabilecek durumda değilim.
PSU'da sorun olabilir eğer gerekli enerjiyi veremiyorsa sorunlara neden olabilir.

Hocam aynı model belleklerin bile aralarında sıkıntı çıkarabileceğini duymuştum ve ben sistemi toplayalı 1.5 yıl oldu. Eğer alırsam sıkıntı çıkmaz değil mi? Çünkü fazladan para harcayabilecek durumda değilim.

Aynı model almaya bak, sıkıntı çıkma ihtimali çok düşük.

O dediğiniz uyumsuzluk olayı çok eskiden olan bir şeydi. Şimdiki bilgisayarlarda çok nadir hatta hiç olmaz bile diyebilirim.

Geri
Yukarı