RX 570 sistemde PUBG Mobile ekran dalgalanması ve kasma

LibertyWalk

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar forum içerisinde neredeyse bütün konulara baktım ama çözümlenmiş bir başlık göremedim açıkçası. Belki birinin bir yardımı dokunur diye bu konuyu açtım. Sistem özelliklerim Intel i5 9400F işlemci, RX 570 4 GB ekran kartı, 8 GB ram...

Şöyle ki GameLoop emülatöründe bir türlü çözemediğim droplar mevcut böyle adam görünce spray atarken, kalabalık yerlerde özellikle araba gelirken falan bilirsiniz. FPS hep 80 - 85 bandında seyrediyor ama oyun pratikte hiç akıcı değil. Hatta bir gün gece oynarken oyun cam gibiydi böyle araba gelse onu bile anlamıyordum hiç kasmıyordu resmen. Yani ne yaptım nasıl yaptım bilmiyorum 2 gün sonra güncelleme geldi bir şey oldu sonra hepten mahvoldu. BIOS'tan sanallaştırma açtım, Hyper-v özelliklerini kapattım. GameLoop'un ayarlar kısmındaki her şeyi denedim. Emin olun sadece 1 aydır videoları izledim, forumları okudum. Özellikle videolar o kadar boş ki malum sitedeki. Herkes aynı şeyleri dolaştırıp dolaştırıp anlatıyor hiç alakası yok çözümle yani. Sanal bellek miktarını arttırdım denedim, sanal belleği kapattım denedim. BlueStacks denedim. GPU driverını sildim yükledim güncelledim vs. ses driverlarında mı çakışma var diye onları denedim. Yüksek DPI ayarlarını geçersiz kılma falan her şeyi yaptım ya. Hiçbiri sorunu çözmedi. Yani var mı böyle şunu yaptım oyunum çok akıcı oldu diyen birisi? Hayır anlamadığım o 2 gün boyunca araba gelse anlamıyordum o kadar az kasıyordu oyun gerçekten. Neden şimdi öyle değil sürekli drop giriyor ekran dalgalanıyor?

Acaba monitörün hertzinden mi dalgalanmalar yaşıyorum 60 Hz monitör ama Radeon Software aracalığıyla 75 Hz olarak kullanıyorum. Diğer oyunlarda bu tarz problemler yok bu arada. Tahminlerime göre GameLoop için ufak bir ayar yapmam gerekiyor ve o ayarı bulamıyorum :D internette bu sistemle gayet akıcı oynayan yayıncılar var yani. Lütfen emülatörün optimizasyon sorunları var vb gibi cevaplar yazmayın rica ediyorum. Oynayanlar yağ gibi oynuyor işte optimizasyonla ne alakası var.
Anladığım kadarıyla da çoğu insan aynı sorunları yaşıyor. Belki hem kendime hem birilerine faydamız dokunur.

Son düzenleme:
Arkadaşlar forum içerisinde neredeyse bütün konulara baktım ama çözümlenmiş bir başlık göremedim açıkçası. Belki birinin bir yardımı dokunur diye bu konuyu açtım. Sistem özelliklerim Intel i5 9400F işlemci, RX 570 4 GB ekran kartı 8 GB RAM vs.

Şöyle ki GameLoop emülatöründe bir türlü çözemediğim droplar mevcut böyle adam görünce spray atarken vs. yani FPS hep 80 - 85 bandında ama oyun hiç akıcı değil. Hatta bir gün gece oynarken oyun cam gibiydi yani ne yaptım nasıl yaptım bilmiyorum 2 gün sonra güncelleme geldi bir şey oldu sonra hepten gitti. BIOS'tan sanallaştırma açtım, Hyper-v özelliklerini kapattım. GameLoop'un ayarlar kısmındaki her şeyi denedim. Emin olun sadece 1 aydır videoları izledim, forumları okudum. Özellikle videolar o kadar boş ki malum sitedeki. Herkes aynı şeyleri dolaştırıp dolaştırıp anlatıyor hiç alakası yok çözümle yani. Sanal bellek miktarını arttırdım denedim, sanal belleği kapattım denedim. BlueStacks denedim. Yani denemediğim bir yol kalmadı. GPU driverını sildim yükledim güncelledim vs. ses driverlarında mı çakışma var diye onları denedim. Yüksek DPI ayarlarını geçersiz kılma falan her şeyi yaptım ya. Hiçbiri sorunu çözmedi. Yani var mı böyle şunu yaptım oyunum çok akıcı oldu diyen birisi? Hayır anlamadığım o 2 gün boyunca araba gelse anlamıyordum o kadar az kasıyordu oyun gerçekten. Neden şimdi öyle değil sürekli drop giriyor ekran dalgalanıyor?

Acaba monitörün hertzinden mi dalgalanmalar yaşıyorum? 60 Hz monitör ama Radeon Software aracalığıyla 75 Hz olarak kullanıyorum. Ama şöyle madem öyle çok akıcı oynadığım zamanlar da aynı monitörü kullanıyordum. Yani ben de bilgisayar konusunda takıntılı bir insanım gerçekten artık oyun meselesini de geçti sadece bunun sebebini merak ediyorum açıkçası. Diğer oyunlarda bu tarz problemler yok bu arada. Tahminlerime göre GameLoop için ufak bir ayar yapmam gerekiyor ve o ayarı bulamıyorum :D internette bu sistemle gayet akıcı oynayan yayıncılar var yani. Lütfen emülatörün optimizasyon sorunları var vb gibi cevaplar yazmayın rica ediyorum. Oynayanlar yağ gibi oynuyor işte optimizasyonla ne alakası var.
Anladığım kadarıyla da çoğu insan aynı sorunları yaşıyor. Belki hem kendime hem birilerine faydamız dokunur.

Benim önerim başka bir SSD veya HDD alıp android yükleyip oyunu kolla oynaman. Almadan da yapabilirsin yeteri kadar boş alan varsa.
Teşekkürler dostum, Phoenix OS, Prime OS gibi işletim sistemlerini denedim onda da hem ban riski var hem de baya bir uyumsuzluk var klavye, mouse ayarları olarak. Bir de oyunda eşleşmeyi geç yapıyor nişan alırken aim sensivity falan anormal ivmelerle dönüyor. Yani pek mantıklı bir yol değil pubg mobile için ama son çare onu yaparım gibi gözüküyor dual boot yaparak. Önerin için teşekkür ederim yine de.

Arkadaşlar forum içerisinde neredeyse bütün konulara baktım ama çözümlenmiş bir başlık göremedim açıkçası. Belki birinin bir yardımı dokunur diye bu konuyu açtım. Sistem özelliklerim Intel i5 9400F işlemci, RX 570 4 GB ekran kartı, 8 GB RAM...

Şöyle ki GameLoop emülatöründe bir türlü çözemediğim droplar mevcut böyle adam görünce spray atarken, kalabalık yerlerde özellikle araba gelirken falan bilirsiniz. FPS hep 80 - 85 bandında seyrediyor ama oyun pratikte hiç akıcı değil. Hatta bir gün gece oynarken oyun cam gibiydi böyle araba gelse onu bile anlamıyordum hiç kasmıyordu resmen. Yani ne yaptım nasıl yaptım bilmiyorum 2 gün sonra güncelleme geldi bir şey oldu sonra hepten mahvoldu. BIOS'tan sanallaştırma açtım, Hyper-v özelliklerini kapattım. GameLoop'un ayarlar kısmındaki her şeyi denedim. Emin olun sadece 1 aydır videoları izledim, forumları okudum. Özellikle videolar o kadar boş ki malum sitedeki. Herkes aynı şeyleri dolaştırıp dolaştırıp anlatıyor hiç alakası yok çözümle yani. Sanal bellek miktarını arttırdım denedim, sanal belleği kapattım denedim. BlueStacks denedim. GPU driverını sildim yükledim güncelledim vs. ses driverlarında mı çakışma var diye onları denedim. Yüksek DPI ayarlarını geçersiz kılma falan her şeyi yaptım ya. Hiçbiri sorunu çözmedi. Yani var mı böyle şunu yaptım oyunum çok akıcı oldu diyen birisi? Hayır anlamadığım o 2 gün boyunca araba gelse anlamıyordum o kadar az kasıyordu oyun gerçekten. Neden şimdi öyle değil sürekli drop giriyor ekran dalgalanıyor?

Acaba monitörün hertzinden mi dalgalanmalar yaşıyorum 60 Hz monitör ama Radeon Software aracalığıyla 75 Hz olarak kullanıyorum. Diğer oyunlarda bu tarz problemler yok bu arada. Tahminlerime göre GameLoop için ufak bir ayar yapmam gerekiyor ve o ayarı bulamıyorum :D internette bu sistemle gayet akıcı oynayan yayıncılar var yani. Lütfen emülatörün optimizasyon sorunları var vb gibi cevaplar yazmayın rica ediyorum. Oynayanlar yağ gibi oynuyor işte optimizasyonla ne alakası var.

Sorunu çözdün mü? Aynı sorunu ben de yaşıyorum. GTX 1650 Super Ryzen 5 1600 var spray atarken kasıyor, işlemciyi değiştirsem düzelir diyorlar.

Sorunu çözdün mü? Aynı sorunu ben de yaşıyorum. GTX 1650 Super Ryzen 5 1600 var spray atarken kasıyor, işlemciyi değiştirsem düzelir diyorlar.
Kardeşim tam anlamıyla çözmüş sayılmam ama kasmalar biraz azaldı yaptıklarım da işlemci sanallaştırmayı aktif yaptım Bios'tan. Daha sonra başlat - çalıştır - optionalfeatures (Program ekle kaldırdan windows özelliklerini aç kapat kısmından da girebilirsin). Burada Hyper-V'nin işaretini kaldır. Sanallaştırma altyapı sürücüsünün işaretini kaldır, windows hypervisor platformu onun da işaretini kaldır. Sonra Avast kullanıyorsan ayarlara gel sonra sağ üstte arama kısmına sanallaştırma yaz. Donanım destekli sanallaştırmanın tikini kaldır. Sonra sanal bellek miktarlarını sistem tarafından yönetilen olarak ayarladım. Bilgisayar zaten mavi ekran vermeye başlamıştı Hyper v ile İntel Virtualization teknolojisi çakışmasından mı nedendir bilmem de işte. Şu an daha az kasıyor. İstersen bu dediğim adımları uygula bilgisayara bir zararı olmaz. Takıldığın yerlere video sitesinden bakabilirsin. Yani şimdilik bunları uyguladım kardeşim %60 falan azaldı kasma. Sende SVM mode on yapacaksın amd işlemci ile sanallaştırma açacaksan bu arada. Dediğim gibi sanallaştırma açtıktan sonra çakışmalardan dolayı mavi ekran verebilir. Hyper-V'yi devredışı bırakmak gerekiyor. Ama senin işlemcin Benchmark sitelerinden bakarak anladığım kadarıyla biraz güçsüz benimkine göre oyun da işlemci üzerinden render yapıyor. Bütçen varsa işlemcini değiştirebilirsin orası da sana kalmış ama ondan önce dediklerimi uygulamanı tavsiye ederim. Belki işlemci değiştirmene gerek kalmaz çünkü işlemcin işe yaramaz bir model değil. Umarım yararı dokunur. Zaten tahminen 1 sene içinde falan bu emülatör sorunları çözülebilir bunun için donanım değiştirmeye gerek yok windows 11'de emülatör kullanmamıza gerek kalmayacakmış falan diyorlar. Ama dediğim gibi bu tamamen duygusal bir durum. Maddi durumun iyiyse sat onu başka işlemci al o da sana kalmış. Alttaki şeyi tekrar alıntı yaptım nasıl kaldıracağımı bilmiyorum üzgünüm. x2 oldu :D

Son düzenleme:
Kardeşim tam anlamıyla çözmüş sayılmam ama kasmalar biraz azaldı yaptıklarım da işlemci sanallaştırmayı aktif yaptım BIOS'tan. Daha sonra başlat - çalıştır - optionalfeatures (program ekle kaldırdan Windows özelliklerini aç kapat kısmından da girebilirsin). Burada Hyper-v'nin işaretini kaldır. Sanallaştırma altyapı sürücüsünün işaretini kaldır, Windows hypervisor platformu onun da işaretini kaldır. Sonra Avast kullanıyorsan ayarlara gel sonra sağ üstte arama kısmına sanallaştırma yaz. Donanım destekli sanallaştırmanın tikini kaldır. Sonra sanal bellek miktarlarını sistem tarafından yönetilen olarak ayarladım. Bilgisayar zaten mavi ekran vermeye başlamıştı Hyper v ile Intel virtualization teknolojisi çakışmasından mı nedendir bilmem de işte. Şu an daha az kasıyor. İstersen bu dediğim adımları uygula bilgisayara bir zararı olmaz. Takıldığın yerlere video sitesinden bakabilirsin. Yani şimdilik bunları uyguladım kardeşim %60 falan azaldı kasma. Sende svm mode on yapacaksın AMD işlemci ile sanallaştırma açacaksan bu arada. Dediğim gibi sanallaştırma açtıktan sonra çakışmalardan dolayı mavi ekran verebilir. Hyper-v'yi devre dışı bırakmak gerekiyor. Ama senin işlemcin benchmark sitelerinden bakarak anladığım kadarıyla biraz güçsüz benimkine göre oyun da işlemci üzerinden render yapıyor. Bütçen varsa işlemcini değiştirebilirsin orası da sana kalmış ama ondan önce dediklerimi uygulamanı tavsiye ederim. Belki işlemci değiştirmene gerek kalmaz çünkü işlemcin işe yaramaz bir model değil. Umarım yararı dokunur. Zaten tahminen 1 sene içinde falan bu emülatör sorunları çözülebilir bunun için donanım değiştirmeye gerek yok Windows 11'de emülatör kullanmamıza gerek kalmayacakmış falan diyorlar. Ama dediğim gibi bu tamamen duygusal bir durum. Maddi durumun iyiyse sat onu başka işlemci al o da sana kalmış. Alttaki şeyi tekrar alıntı yaptım nasıl kaldıracağımı bilmiyorum üzgünüm. X2 oldu :D

Eyvallah dostum sağ olasın yapacağım dediklerini.

Geri
Yukarı