RX 570 sistemde Valorant 150 FPS'te kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

ArdaVarnali

Hectopat
Merhaba. Valorant'ta 150-250 FPS arası alıyorum. Bazen çok fightlarda 100'e de düşüyor ama böyle bir kasma hissiyatı var. Gerçekten var. FreeSync açık ama kasma hissiyatı var. CS:GO'da bu yok ama Valorant'ta var.

Sebepleri neler olabilir?

PC:
  • RX 570.
  • Ryzen 5 1600.
  • B450M anakart.
  • 16 GB RAM.

Monitör ASUS VG248QG 165 Hz.

Tamam, sen daha iyi biliyorsun peki.

Ya biz ne tartışıyoruz sen 3 kill alıyorum diyorsun. Ben FPS yuksek olmasına rağmen kasma var diyorum sen ne diyorsun?
V-Sync ne durumda hocam? FreeSync kapatın v-snyc açın. Bir bakın nasıl olacak sonuç.

Hocam sanırım böyle çok daha akıcı oldu. Biraz daha deneyip en geç yarın ileteceğim. Biraz meşgulum.

Ya biz ne tartışıyoruz sen 3 kill alıyorum diyorsun. Ben FPS yuksek olmasına rağmen kasma var diyorum sen ne diyorsun?

Hocam sanırım böyle çok daha akıcı oldu. Biraz daha deneyip en geç yarın ileteceğim. Biraz meşgulum.

V-Sync'i açınca düzelir, kasma olması imkansız, yırtılmadır o

V-Sync'i açınca düzelir, kasma olması imkansız, yırtılmadır o
Yırtılma..? Yırtılma olsa yerinde duramazsın. Micro stutterdır o. Mikro takılma da deniyor. FPS değeri yüksek olmasına rağmen kasma hissiyatı. FreeSync kapatıp, V-Sync açtığında mikro takılmaya sebep olan kareler ekranın yenileme hızına eşitleniyor. Yırtılma apayrı bir şey.
Mikro takılma, GPU tarafından oluşturulan kareler arasında düzensiz gecikmeler olarak kendini gösteren ve en uzun gecikmenin anlık kare hızının, 3DMark gibi kıyaslama uygulamaları tarafından bildirilen kare hızından önemli ölçüde düşük olmasına neden olan bir kalite kusurudur. Kasma gibi görünmesine sebep oluyor.

Yırtılma? Yırtılma olsa yerinde duramazsın. Micro stutterdır o. Mikro takılma da deniyor. FPS değeri yüksek olmasına rağmen kasma hissiyatı. FreeSync kapatıp, V-Sync açtığında mikro takılmaya sebep olan kareler ekranın yenileme hızına eşitleniyor. Yırtılma apayrı bir şey.
Mikro takılma, GPU tarafından oluşturulan kareler arasında düzensiz gecikmeler olarak kendini gösteren ve en uzun gecikmenin anlık kare hızının, 3DMark gibi kıyaslama uygulamaları tarafından bildirilen kare hızından önemli ölçüde düşük olmasına neden olan bir kalite kusurudur. Kasma gibi görünmesine sebep oluyor.

Çok doğru açıklamışsınız. Evet yırtılma değildi. Yırtılma olsa onu çok net fark ederim ama bu oyun 165 FPS de 155 vs. düşüyor birden 100 FPS düşmüş gibi giriyor daha sonra da ufak ufak giriyor ama şu an düzeldi gibi yarın daha detaylı test edip geri dönüş yapacağım. Şimdiden teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı