Çözüldü RX 570 sistemde Witcher 3 kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Sistem:
RX 570.
i5 7400.
16 GB 2400 MHz.
4 TB HDD
225 GB SSD.
Oyun HDD'e kurulu. Oyunda (yüksek ayarlar) 60-70 FPS almama rağmen sürekli takılmalar oluyor. Bazen takılmalar olduğunda FPS 40-39'ları bile görüyor. Denemek için çözünürlüğü en düşüğe aldım. Tüm ayarları ful kıstım. 144 FPS alıyorum hala takılma yaşanıyor. Alakası var mıdır veya ne alakası vardır bilmiyorum ama çözünürlüğü düşürünce ekran küçüldü, ekran küçülürken hiç takılma vs. olmadı. Düşük çözünürlükte tam ekran yaptığımda FPS 144 sabitten 100-50 arası gidip gelmeye ve sürekli donmaya önceki gibi takılmaya başladı. Grafik yüksek olsa da düşük olsa da takılma yaşanıyor. Bunun sebebi ne olabilir?
Not: Her oyunda olmuyor bu olay belli başlı oyunlarda oluyor genelde.Ama benim için hissedilemeyecek kadar küçük oluyor normalde bu oyunda aşırı yoğun biçimde var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimal sıcaklıktan ( yük altında ) ekran kartı ve işlemci sıcaklıkların neler?

Sıcaklıklarını yazmıştım ama moderatör bey silmiş. Sıcaklıklar işlemci 60-70 ekran kartı 70-74

HDD yüzünden gibi duruyor SSD'ye kurup dener misiniz?
Silip kurayım şimdi.

V-Sync açıp 60FPS'e sabitleyip dene.
Ambient occlusion ayarını kapatabilirsin çok fazla etki ediyor.

Oyun V-Sync açıkkan böyle idi kapatınca biraz düzeldi ama hala var.

Oyunu SSD'ye kurduğumda sorun geçti teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı