RX 570 sisteme CPU önerisi

• Konuyu başlatan Daaf
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 219
Sıcaklık değerleri hangi derecelerde olduğunda alınmaması ya da hangi dereceleri gösterdiğinde alınması gerekiyor?

XFX RX6600XT Speedster Quick 308 aldım 3 hafta önce 5500 lira verdim o da toptancı tanıdık 4000'e imkanı yok bulamazsınız değil yakalanır ama 1 ay uğraştırır o da ihtimale bakınca değmeyecek bir uğraş.

RX590'ı 2000 küsür liraya aldım birkaç ay önce(2.el) i5 7600 ile birlikte kullanıyorum. Hatta voltajla ilgili sıkıntım var. Önceki işlemcinin base clock değerleriyle oynamıştım düzeltemedim. i5 7600 turbo frekans 4.1 ghz fakat benimki 3.89 çıkabiliyor max. Buna rağmen rahat besliyor ekran kartını. Battlefield gibi oyunlarda işlemci %100 ekran kartı %100 kullanıyor. Asıl sorun ekran kartı yetmiyor bana. 1080p oyuncusuyum. 2k ya geçmeyi de düşünmediğim için RTX 3000 serisinden yukarı ekran kartları da bana boşuna israf geliyor.

Kısacası sana tavsiyem RTX 2000 serisi 2. el bir kart alman. O bütçeyle alabilirsin. AMD ekran kartı önermiyorum çünkü overclock kapasitesi çok düşük. Nvidia kartlarıma %130 gpu frekansı basabilirken AMD'ye geçtiğimde kart overclocksuz haliyle bile kasanın içini ısıtıyor bakımlarını kendi elimle yapmama rağmen. İşlemcin de gayet yeterli değişmesine hiç gerek yok.

Geri
Yukarı