RX 570 Sistemi Yükseltme

Makaleler
8
Yer
KAHRAMANMARAŞ
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı
Herkese merhaba. Bir kaç ay kadar önce aldığım sistemimi 1000 TL bütçe ile yükseltmek istiyorum. Sistemimin özelliklerini aşağıda bulabilirsiniz. Bu arada işlemciyi 3.nesil Ryzen işlemciler çıktığında değiştireceğim. Ayrıca sistemime HDD takmak istemiyorum. Onun yerine bir tane daha SSD eklemek daha mantıklı bana göre. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.:kıkırda:

Sistemim şu şekilde;

• AMD Ryzen 3 2200G (Stok soğutuculu, OC yapılmadı.)
  • ASUS Prime B450M-A Anakart
  • Crucial Ballistix Sport 8 GB 2400 MHz RAM
  • Sapphire RX 570 Pulse 4GB
  • Crucial BX500 240GB SSD
  • Silverstone 500W 80+ PSU
  • Everest Rampage 66 Kasa (ilk değişmesi gereken şey diye düşünüyorum.)

İşlemciyi kesin değiştiriceksen var olan ekran kartını satıp üstüne para ekleyip Rx 580 veya Rx 590 ekran kartlarına geçiş yapabilirsin.Kasanında değişmesi lazım gibi ama ekran kartına öncelik vermek bence daha önemli.

İşlemciyi kesin değiştiriceksen var olan ekran kartını satıp üstüne para ekleyip Rx 580 veya Rx 590 ekran kartlarına geçiş yapabilirsin.Kasanında değişmesi lazım gibi ama ekran kartına öncelik vermek bence daha önemli.
Ekran kartını şu an değiştirme ihtiyacı duymuyorum. Benim için gayet yeterli ama değiştirmememin asıl sebebi edeceğim zarar. Zaten yeni ekran kartları piyasaya geliyor. AMD cevap verdiğinde yenisine geçmek daha uygun olacaktır diye düşünüyorum. Hem daha performanslı hemde yeni nesil olacaklar sonuçta.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı