RX 570 sistemin ekranı açılmıyor

kaangurlen

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar birkaç gün önce oyun oynarken, PC bir anda kapandı ve ekran gitti. Bütün fanlar durdu. Ancak kasanın güç ışığı ve RGB RAM'in ışıkları yanmayı sürdürdü. Hemen güç tuşundan kapattım. Daha sonra tekrar açtığımda bilgisayar açıldı ama ekran açılmadı. Ekran kartının fanları da dönmedi.

Ekran kartı: Sapphire RX 570 8 GB.
PSU: FSP FSP600-60AHBC 600W ATX Power Supply.

Ertesi gün, PSU'dan 8 pin besleme ile çalışan Sapphire RX 570'i söküp, yerine eski PC'den kalan ve gücü anakarttan alarak çalışan AMD Radeon HD 5450 ekran kartını takıp çalıştırdım. Ekran açıldı ve PC'yi sorunsuz kullanıyorum.

Acaba Sapphire RX 570 mi yandı, yoksa PSU'dan beslemede mi sıkıntı var çözemedim. Tek tek deneyebileceğim bir ortam da yok maalesef. İlk defa böyle bir durumla karşılaşıyorum. Sizce sorun ne olabilir? Teşekkürler.

Ekran kartının fanları yük binmeyince dönmez zaten. BIOS resetleyip tekrar dene belki belleklerin overclock profili kaynaklı bir sorun olmuştur. Bunun dışında ekran kartını başka sistemde denemek gerekiyor.

Ekran kartının fanları yük binmeyince dönmez zaten. BIOS resetleyip tekrar dene belki belleklerin overclock profili kaynaklı bir sorun olmuştur. Bunun dışında ekran kartını başka sistemde denemek gerekiyor.
Çok teşekkür ederim.
Maalesef çalışmıyor. BIOS güncelledim ama nafile. 12 senelik eski GPU hala taş gibi çalışıyor. Daha 2 senelik kart nasıl böyle oldu hayret yani.

Geri
Yukarı