RX 570 sistem açılmıyor

Kl0prax

Hectopat
SSD veya HDD modeli
Fury 128GB
Ekran kartı
RX 570
İşlemci
E3 1230 v2
Merhaba dostlar,

Yaklaşık 2 hafta önce bir RX 570 aldım. Sistemime taktım, oyunumu oynadım ve kapattım. Birkaç saat sonra tekrar açmaya çalıştığımda açılmadı. Sorunun kaynağı RAM'lermiş. RAM'lerin bozulmasına çok şaşırdım açıkçası. Yeni RAM sipariş ettim iki tane. Onlar geldi, sisteme taktım kullandım. Gece yatarken kapattım bilgisayarı. Sabah ders çalışmak için açmaya çalıştığımda sistem açılmadı.

Şu konuda belirttiğim sorun yine başlamıştı.

Sorun muhtemelen yine RAM'lerde. Ama neden tekrar bozulmuş olabilir ki. RX 570'i aldığım güne lanet ettim gerçekten. Anakartımı sattım belki o uyumsuzluk çıkarıyordur diye yeni bir anakart alacağım. Ama tekrar aynı sorunu çıkardığı için ekran kartından da şüpheleniyorum. Sanırım ekran kartını da satacağım. Sizce sorun nedir?
15 tatilinde TYT konu eksiklerimi halledecektim o da yalan oldu bir haftam gitti bile. YKS öğrencisiyim bu sene sınava gireceğim. Sizce sistemimi komple satıp laptop mu almalıyım ?

RX 570 ile konunun alakası ne acaba? Ekran kartına neden suç atıyorsun ki? Kanıtlayacak bir nedenın yok. RX 570 kullanıcısı olarak söylüyorum. Sorun anakart olabilir. RAM olabilir. PSU olabilir. Ekran kartını destekleyecek bir sorun göremedim. Aldığınız RAM'lerin linkini atar mısınız?

RX 570'i aldığım güne lanet ettim gerçekten.

RX 570 ile konunun alakası ne acaba? Ekran kartına neden suç atıyorsun ki? Kanıtlayacak bir nedenın yok. RX 570 kullanıcısı olarak söylüyorum. Sorun anakart olabilir. RAM olabilir. PSU olabilir. Ekran kartını destekleyecek bir sorun göremedim. Aldığınız RAM'lerin linkini atar mısınız?

Amacım RX 570'i suçlamak değil. Her şeyin ekran kartını aldıktan sonra başlaması. Sorun biraz da bende aslında. Sınav senesinde böyle şeylerle uğraşmak tam bir saçmalık.

Aldığım RAM: Kingston KVR1333D3N9/8G 8 GB DDR3 1333 MHz PC Bellek Fiyatları ve Özellikleri

Bu da önceki RAM (Aynı siteden almadım): SK Hynix SK HMT41GS6BFR 8 GB DDR3 1600 MHz Ram Fiyatları ve Özellikleri

Geri
Yukarı