RX 570 siyah ekran sorunu

stevesm1221

Hectopat
Makaleler
3
Witcher 3'te siyah ekran yiyorum. Sürücüyü DDU ile kaldırıp farklı bir sürücü indirdiğimde sorun düzeliyor ancak ertesi gün oyuna geçtiğimde tekrar siyah ekran yiyorum. 20.2.2 sürümü dahil tüm sürümleri denedim ancak hepsinde bir sonraki oyuna geçişimde siyah ekran yedim. Daha sonra bu forumdan birinin önerisi üzerine 19.9.2 sürümünü kurdum ve yaklaşık 4 gün sıkıntısız çalıştı ancak bugün tekrar siyah ekran yemeye başladım. Bu sorunu nasıl temelli olarak çözerim? Geçici çözümlerden bıktım.

Witcher 3'te siyah ekran yiyorum. Sürücüyü DDU ile kaldırıp farklı bir sürücü indirdiğimde sorun düzeliyor ancak ertesi gün oyuna geçtiğimde tekrar siyah ekran yiyorum. 20.2.2 sürümü dahil tüm sürümleri denedim ancak hepsinde bir sonraki oyuna geçişimde siyah ekran yedim. Daha sonra bu forumdan birinin önerisi üzerine 19.9.2 sürümünü kurdum ve yaklaşık 4 gün sıkıntısız çalıştı ancak bugün tekrar siyah ekran yemeye başladım. Bu sorunu nasıl temelli olarak çözerim? Geçici çözümlerden bıktım.
RX570'i satıp gerçek bir ekran kartı alarak.

@irfanGnll
Sadece Just Cause 3'te denedim ve hiçbir sürümde sıkıntı çıkmadı yağ gibi aktı. Stres testi yaptım şimdi sıkıntısız geçti, önceden de geçiyordu zaten. Bu siyah ekran sorunları ise yeni monitöre geçtikten sonra başladı.

Farklı monitörde deneme şansınız varsa bir deneme yapın bakalım yine olursa ekran kartındandır diyebiliriz bence. Yabancı gönderilerde AMD ayarlarından güç tasarruf modunu kapatıp, çekirdek hızını çok az arttırarak çözüm bulmuşlar denemeye değer bence. Bir farklı çözüm freesync kullanıyorsanız kapatmak diyorlar.

Bir benim RX570'im düzgün çalışıyor sanırım. Wattman hataları düzeldiğinden beri hiçbir sorunla karşılaşmadım.
Hocam aman diyim demeyin öyle, ben de hep bir benimki sorunsuz çalışıyor diyordum başıma bu olay geldi. :D
Yani sorun ya kabloda, ya monitörde ya da oyunda değilmi?
Oyunda olduğunu düşünüyorum, yoksa diğer oyunlarda sıkıntı çıkarırdı.
Monitörse temiz kurulum denemeyin. Boşa zaman kaybı olur.
Dediğinizi en son deneyeceğim, temiz kurulum benim gibi tüm verilerini bilgisayarda depolayanlar için çok sıkıntı bir şey maalesef.

Geri
Yukarı