Çözüldü RX 570 sürücü kurulmuyor ve görüntü gidiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kasikciserhad

Hectopat
Geçen hafta cuma günü Sapphire RX 570 8 GB aldım. Çarşamba günü de 550W PSU'm geldi. Kartı sisteme taktım ama bir süre sonra görüntü kesiliyor. Monitör sinyal yok diyor ve görüntü kablosunu sök tap yapsam da görüntü alamıyorum. Tek çare sistemi resetlemek ama resetleyince de kısa süre sonra tekrar görüntü gidiyor. Sürücü kurarken de aynı şey oluyor. Sürücüler kurulurken görüntü 2 kere gidip gelir, bende 2. gidişin dönüşü olmuyor, "sinyal yok" hatası alıyorum. Ayrıca sürücüleri kurabilsem bile sürücü çöküyor veya zaman aşımına uğruyor. Ardından cihaz devre dışı bırakılıyor. AMD'yi severim, sorun yaşayanları görüyordum ama bu kadar sorun yaşayacağımı hiç beklemezdim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. önemli not: VGA to HDMI dönüştürücü kullanıyorum. dönüştürücü kaynaklı görüntü gitmesi olduğunu söyleyenler vardı.

Çözüm
Dediğim gibi sürücü sorunu haricindeki tüm görüntü sorunları dönüştürücü kaynaklı olabilir.
Bu BIOS da sorun çıkmaması gerekiyor, güç girişinde sorun yoksa, donanımsal bir sorun var demektir.
Dönüştürücü kullandığım için oluyo bence ama yeni ekrana geçmeden bilemem. HDMI kablosu alıp tvye bağlayacağım ama şuan cidden cüzdanımda tek kuruş yok kartımda da 15 tl var. Ay başını bekliyorum

Dönüştürücü kullandığım için oluyor bence ama yeni ekrana geçmeden bilemem. HDMI kablosu alıp TV'ye bağlayacağım ama şu an cidden cüzdanımda tek kuruş yok kartımda da 15 TL var. Ay başını bekliyorum

Dönüştürücü kısmını atlamışım, dönüştürücüler sürücü kurulmasına engel olamaz, görüntü gidebilir, renk bozulmaları olabilir, siz yine de HDMI ile deneyin.

Dediğim gibi sürücü sorunu haricindeki tüm görüntü sorunları dönüştürücü kaynaklı olabilir.
Umarım öyledir de ekranı aldığımda yeni kartımla hogwarts legacy oynayabilirim🤭

Dün HDMI kablo sipariş ettim 31 TL'ye, kargoya verilmiş. Isparta'dan Fethiye'ye gelmesi 1 günden fazla sürmez herhalde, yarın teslim alırım umarım. Sonra televizyona bağlayıp biraz deneyeceğim, şans dileyin de sorunsuzca kullanabileyim 🥲🙏

Kablo geldi, yarın deneyeceğim çünkü babam televizyona bakıyor, umarım çalışır. İyi akşamlar.

Umarım öyledir de ekranı aldığımda yeni kartımla hogwarts legacy oynayabilirim🤭

Dün HDMI kablo sipariş ettim 31 TL'ye, kargoya verilmiş. Isparta'dan Fethiye'ye gelmesi 1 günden fazla sürmez herhalde, yarın teslim alırım umarım. Sonra televizyona bağlayıp biraz deneyeceğim, şans dileyin de sorunsuzca kullanabileyim 🥲🙏

Kablo geldi, yarın deneyeceğim çünkü babam televizyona bakıyor, umarım çalışır. İyi akşamlar.

Dün yazmayı unutmuşum, kartı sisteme takım televizyona hdmi kablosu ile bağladım ve sürücüleri sorunsuzca kurdum, oyun oynadım, test ettim ve bi sorun olmadığının onayını aldım. Sorun dönüştürücüdeymiş, belki ilerde benim gibi bu sorunu yaşayan olur diye yazıyorum. Dönüştürücü ile görüntü almak sorun çıkartıyor, siz de gerekli kabloyu kullanın dönüştürücü kullanmayın.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı