Çözüldü RX 570 sürücü kurulmuyor ve görüntü gidiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kasikciserhad

Hectopat
Geçen hafta cuma günü Sapphire RX 570 8 GB aldım. Çarşamba günü de 550W PSU'm geldi. Kartı sisteme taktım ama bir süre sonra görüntü kesiliyor. Monitör sinyal yok diyor ve görüntü kablosunu sök tap yapsam da görüntü alamıyorum. Tek çare sistemi resetlemek ama resetleyince de kısa süre sonra tekrar görüntü gidiyor. Sürücü kurarken de aynı şey oluyor. Sürücüler kurulurken görüntü 2 kere gidip gelir, bende 2. gidişin dönüşü olmuyor, "sinyal yok" hatası alıyorum. Ayrıca sürücüleri kurabilsem bile sürücü çöküyor veya zaman aşımına uğruyor. Ardından cihaz devre dışı bırakılıyor. AMD'yi severim, sorun yaşayanları görüyordum ama bu kadar sorun yaşayacağımı hiç beklemezdim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. önemli not: VGA to HDMI dönüştürücü kullanıyorum. dönüştürücü kaynaklı görüntü gitmesi olduğunu söyleyenler vardı.

Çözüm
Dediğim gibi sürücü sorunu haricindeki tüm görüntü sorunları dönüştürücü kaynaklı olabilir.
Geçen hafta cuma günü Sapphire RX 570 8 GB aldım. Çarşamba günü de 550W PSU'm geldi. Kartı sisteme taktım ama bir süre sonra görüntü kesiliyor. Monitör sinyal yok diyor ve görüntü kablosunu sök tap yapsam da görüntü alamıyorum. Tek çare sistemi resetlemek ama resetleyince de kısa süre sonra tekrar görüntü gidiyor. Sürücü kurarken de aynı şey oluyor. Sürücüler kurulurken görüntü 2 kere gidip gelir, bende 2. gidişin dönüşü olmuyor, "sinyal yok" hatası alıyorum. Ayrıca sürücüleri kurabilsem bile sürücü çöküyor veya zaman aşımına uğruyor. Ardından cihaz devre dışı bırakılıyor. AMD'yi severim, sorun yaşayanları görüyordum ama bu kadar sorun yaşayacağımı hiç beklemezdim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. önemli not: VGA to HDMI dönüştürücü kullanıyorum. dönüştürücü kaynaklı görüntü gitmesi olduğunu söyleyenler vardı.
Kartı satın almadan önce satıcının evinde test ettim, sıcaklıklar normaldi ve TLoU ve Fortnite oynayarak test ettim. Kart oyunlarda 65-70 derece civarlarındaydı. Ve sürücüler de orjinal sürücülerdi.

Hocam işlemci nedir?
FX 8300. Bu işlemciye oc yapıp biraz darboğazla kullanacaktım. Kullananları gördüm ve overclock da yaptım. Kartı çalıştırabilsem1 hafta falan darboğazlı şekilde oynayacaktım. Sonra yeni anakarta ve işlemciye geçecektim bu ay geçiş yapmayı planlıyordum ama kartı düzgün çalıştıramadım bir türlü.

Bilmiyorum hocam PSU'yu 2. el aldıysanız verimi düşük geliyor olabilir.
Sıfır aldım ama bence güç kaynağından kaynaklanmıyor çünkü zorla bir kerecik teste sokabildim. Monitörden görüntü alamasam da spacedesk üzerinden test edebildim. Sonuçları ss almayı unuttum. Furmark testiydi 80 derece civarlarına çıktı kasamın havalandırması yok, yeni kasaya geçicem önümüzdeki ay

FX 8300. bu işlemciye OC yapıp biraz darboğazla kullanacaktım. Kullananları gördüm ve overclock da yaptım. Kartı çalıştırabilsem1 hafta falan darboğazlı şekilde oynayacaktım. Sonra yeni anakarta ve işlemciye geçecektim bu ay geçiş yapmayı planlıyordum ama kartı düzgün çalıştıramadım bir türlü.

Sıfır aldım ama bence güç kaynağından kaynaklanmıyor çünkü zorla bir kerecik teste sokabildim. Monitörden görüntü alamasam da spacedesk üzerinden test edebildim. Sonuçları SS almayı unuttum. FurMark testiydi 80 derece civarlarına çıktı kasamın havalandırması yok, yeni kasaya geçeceğim önümüzdeki ay.

Vallaha hocam Sapphire karttan her şeyi beklerim ne söyleyeyim, iade edip daha iyi bir kart bakabilirsiniz.

Sürücü yüklerken çökmesi kartın çipinde veya belleğinde sıkıntı olduğunu gösterir. Ya siz kartı taşırken BGA zarar gördü ya da kartın öleceği gün size tuttu. İade isteyin.

Geri
Yukarı