Çözüldü RX 570 Sürücü Kurunca Mavi Ekran Veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dikew

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar birkaç gün önce Vatan'dan Asus Rog Strix RX 570 4GB ekran kartı aldım. Ekran kartını bilgisayara taktığımda görüntü geliyor fakat en güncel driverı kurunca %79 civarlarında bilgisayar mavi ekran veriyor. Ama bu driverı Aygıt Yöneticisi'ne girip oradan güncel sürücüleri arattığımda
eski bir sürücüyü kuruyor ama hata vermiyor. Radeon ayarlarına girebiliyorum. Vatan'a gidip sorduğumda Windows kaynaklı olabilir dediler. Ne yapmalıyım?
Ekran kartı mı sorunlu, garantiye mi vereyim?

Diğer bileşenler:
  • Ryzen 3 2200G
  • Adata 8 GB 3000 MHz DDR4 RAM
  • Asus Prime B350M-K
  • Corsair VS450 450W 80+ PSU
Windows kaynaklı olduğu için format atmayı denesem mı?
DDU ile sürücüleri kaldırmayı denedim. Ekran kartı takılı değilken en yeni sürücüler hata vermiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar birkaç gün önce Vatan'dan Asus Rog Strix RX 570 4GB ekran kartı aldım. Ekran kartını bilgisayara taktığımda görüntü geliyor fakat en güncel driverı kurunca %79 civarlarında bilgisayar mavi ekran veriyor. Ama bu driverı Aygıt Yöneticisi'ne girip oradan güncel sürücüleri arattığımda
eski bir sürücüyü kuruyor ama hata vermiyor. Radeon ayarlarına girebiliyorum. Vatan'a gidip sorduğumda Windows kaynaklı olabilir dediler. Ne yapmalıyım?
Ekran kartı mı sorunlu, garantiye mi vereyim?

Diğer bileşenler:
  • Ryzen 3 2200G
  • Adata 8 GB 3000 MHz DDR4 RAM
  • Asus Prime B350M-K
  • Corsair VS450 450W 80+ PSU
Windows kaynaklı olduğu için format atmayı denesem mı?
DDU ile sürücüleri kaldırmayı denedim. Ekran kartı takılı değilken en yeni sürücüler hata vermiyor.
19.1.1 Sürümünü internetten indir kardeşim mavi ekran(Wattman) hatasını almazsın bir daha en stabil çalıştıran şuanda rog rx 570 bence o diğerlerinde bende o mavi ekranı alıyordum windows 10 ile daha uyumlu değil bu 19.x sürümleri benim kartımda bi coil whine vardı 19.1 kullanınca oda gidiyor bir tuhaflık var bu işte ama kartı kullanmak istiyorsan 19.1.1 kur yola devam et ileride 20.x sürümde belki bu hatalar düzelir.

İyi forumlar.

19.1.1 Sürümünü internetten indir kardeşim mavi ekran(Wattman) hatasını almazsın bir daha en stabil çalıştıran şuanda rog rx 570 bence o diğerlerinde bende o mavi ekranı alıyordum windows 10 ile daha uyumlu değil bu 19.x sürümleri benim kartımda bi coil whine vardı 19.1 kullanınca oda gidiyor bir tuhaflık var bu işte ama kartı kullanmak istiyorsan 19.1.1 kur yola devam et ileride 20.x sürümde belki bu hatalar düzelir.

İyi forumlar.
Yanıtlarınız için teşekkürler fakat şu an bir şey yapamayacağım Windows 10 formatı atarken diskler gösteren kısımdan sonra gerek dosyalar yüklenemiyor hatasını verdi bir kaç kez daha denedim fakat yine aynı hatayı aldım daha sonra pc yi kapadım açamayan çalıştığımda sürekli binşa giriyor. Başka bir yerde format USB si oluşturup format atacağım sonra deneyeceğim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı